Zřícenina hradu Nístějka
Zřícenina hradu Nístějka je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Janov nad Nisou?
Zřícenina hradu Nístějka stojí na skále nad údolím řeky Jizery a Farského potoka, zhruba 4 km jižně od Jablonce nad Jizerou.
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Jablonec nad Nisou |
Správní obvod: | Jablonec nad Nisou |
GPS souřadnice: | 50.772042N, 15.169134E |
Nadmořská výška: | 560 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1645 (380 let) |
Katastrální výměra: | 1 472 ha |
Počet obyvatel: | 1 355 |
PSČ: | 468 11 |
Adresa URL: | www.janov-n-n.cz |
Části obce Janov nad Nisou: Hrabětice, Hraničná, Loučná nad Nisou
Vzdálenost meteostanice od obce Janov nad Nisou: 4 km
Poslední data: 11.5.2025 17:50
Umístění: 500 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jablonec nad Nisou jsou: Nováková (183x), Novotná (173x), Svoboda (165x), Novák (163x), Svobodová (144x), Novotný (142x), Černý (113x), Černá (112x), Kučerová (83x), Procházka (80x), Procházková (79x), Dvořák (79x), Polák (78x), Dvořáková (77x), Pospíšilová (74x)?
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Janov nad Nisou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Svatava a ve správním obvodu obce Jablonec nad Nisou se toto jméno vyskytuje přibližně 14x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jablonec nad Nisou jsou: Jiří (1 677x), Petr (1 652x), Jan (1 638x), Jana (1 472x), Pavel (1 029x), Tomáš (1 022x), Martin (1 003x), Jaroslav (923x), Josef (906x), Eva (860x), Hana (840x), Marie (808x), Miroslav (792x), Michal (715x), Lenka (712x)?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Jablonec nad Nisou s 42 987 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 6 km?
Město Jablonec nad Nisou je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. Obec má tyto části: Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Kokonín, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Vrkoslavice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.