Přehrada Bojkovice
Přehrada Bojkovice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Slavičín?
Přehrada Bojkovice na Kolelačském potoce se nachází asi 2 km severovýchodně od obce Bojkovice. Veřejnosti je nepřístupná.

| Kraj: | Zlínský |
| Okres: | Zlín |
| Správní obvod: | Luhačovice |
| GPS souřadnice: | 49.087987N, 17.873488E |
| Nadmořská výška: | 353 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1141 (885 let) |
| Katastrální výměra: | 3 371 ha |
| Počet obyvatel: | 6 113 |
| PSČ: | 763 21 |
| Adresa URL: | www.mesto-slavicin.cz |
Části obce Slavičín: Divnice, Hrádek na Vlárské dráze, Nevšová
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Luhačovice jsou: Marie (861x), Josef (550x), Jana (465x), Petr (456x), Ludmila (368x), Jiří (365x), Pavel (349x), Jaroslav (342x), Miroslav (335x), Jan (333x), František (331x), Martin (326x), Tomáš (319x), Anna (282x), Zdeněk (259x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Alexej a ve správním obvodu obce Luhačovice se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Luhačovice jsou: Machů (85x), Váňová (83x), Váňa (75x), Kozubíková (69x), Fojtík (68x), Kozubík (64x), Žáčková (63x), Plášek (63x), Žáček (61x), Martincová (60x), Fojtíková (56x), Semelová (54x), Martinec (53x), Semela (51x), Maňasová (51x)?
Rozhledna Doubrava je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Slavičín?
Rouhledna Doubrava se nachází ve Vizovických vrchách mezi vesnicemi Vizovice a Loučka na vrchu Doubrava (767 m). Vyhlídková plošina je ve výšce 33,5 m a vede na ni 177 schodů. Rozhledna byla zpřístupněna v roce 2004.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Název obce Slavičín se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?