Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk
Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Svárov?
Dřevěná kaplička sv. Huberta stojí v lese u Valašských Klobouk na úpatí hory Královec (655 m).

| Kraj: | Zlínský |
| Okres: | Uherské Hradiště |
| Správní obvod: | Uherské Hradiště |
| GPS souřadnice: | 49.116440N, 17.624530E |
| Nadmořská výška: | 290 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1375 (650 let) |
| Katastrální výměra: | 190 ha |
| Počet obyvatel: | 227 |
| PSČ: | 687 12 |
| Adresa URL: | www.obec-svarov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Svárov: 9 km
Poslední data: 7.11.2025 20:10
Umístění: 272 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Uherské Hradiště jsou: Marie (4 012x), Petr (2 258x), Josef (2 249x), Jiří (1 898x), Jana (1 864x), Pavel (1 835x), Ludmila (1 743x), František (1 743x), Jan (1 680x), Martin (1 606x), Anna (1 598x), Tomáš (1 492x), Miroslav (1 421x), Jaroslav (1 378x), Zdeněk (1 301x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Uherské Hradiště jsou: Hanáčková (226x), Horáková (220x), Horák (215x), Hanáček (215x), Blahová (205x), Malinová (192x), Malina (183x), Polášek (178x), Blaha (177x), Vávra (176x), Vaňková (176x), Vaněk (176x), Polášková (176x), Vávrová (175x), Nováková (159x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Svárov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Svárov v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Liberecký: 1x, Jihomoravský: 1x, Zlínský: 1x.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Zámek Kroměříž je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Svárov?
Arcibiskupský zámek Kroměříž je dominantou jednoho z nejatraktivnějších měst na Moravě a hlavním magnetem návštěvníků historického komplexu, v rámci něhož byl spolu se svými zahradami zapsán v roce 1998 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V roce 2025 slaví obec Svárov výročí 650 let od první písemné zmínky 1375.
Dnes má svátek Saskie a ve správním obvodu obce Uherské Hradiště se toto jméno nevyskytuje?