Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Chomutov |
| Správní obvod: | Chomutov |
| GPS souřadnice: | 50.486024N, 13.301472E |
| Nadmořská výška: | 595 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1281 (745 let) |
| Katastrální výměra: | 3 033 ha |
| Počet obyvatel: | 412 |
| PSČ: | 430 01 |
| Adresa URL: | www.krimov.cz |
Části obce Křimov: Celná, Domina, Krásná Lípa, Menhartice, Nebovazy, Stráž, Strážky, Suchdol
Vzdálenost meteostanice od obce Křimov: 6 km
Poslední data: 20.1.2026 00:00
Umístění: 369 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Křimov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Archeoskanzen Březno u Loun je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Křimov?
Archeoskanzen Březno u Loun je muzeum v přírodě, nacházející se na významné archeologické lokalitě. Jsou zde k vidění repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů
Dnes má svátek Ilona a ve správním obvodu obce Chomutov se toto jméno vyskytuje přibližně 154x?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 83 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chomutov jsou: Novák (262x), Nováková (245x), Novotný (195x), Svobodová (180x), Novotná (179x), Svoboda (163x), Dvořák (162x), Dvořáková (160x), Kučerová (159x), Kučera (158x), Černá (150x), Černý (147x), Čermáková (129x), Jelínek (121x), Procházková (116x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Chomutov jsou: Jan (2 313x), Jiří (2 265x), Petr (2 135x), Jana (1 973x), Josef (1 608x), Pavel (1 572x), Martin (1 544x), Marie (1 517x), Jaroslav (1 497x), Miroslav (1 414x), Tomáš (1 292x), Eva (1 210x), Václav (1 095x), Hana (1 077x), Anna (1 024x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.