Obecní znak
Základní informace
Kraj:Jihomoravský
Okres:Hodonín
Správní obvod:Veselí nad Moravou
GPS souřadnice:48.860949N, 17.593308E
Nadmořská výška:484 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1598 (428 let)
Katastrální výměra:2 587 ha
Počet obyvatel:601
PSČ:696 74
Adresa URL:www.novalhota.cz

Části obce Nová Lhota: Vápenky

Současnost obce Nová Lhota

Obec Nová Lhota má vodovod, čističku odpadních vod a je plynofikovaná. V obci je základní škola, obchod, knihovna, pošta a fotbalový klub. U základní školy je nově vybudované víceúčelové travnaté hřiště. V obci působí dětský národopisný soubor Lhotáček. Každoročně jsou zde pořádané Horňácké slavnosti, dětský lampionový průvod, pálení čarodějnic a rozsvěcení vánočního stromu. Nedaleko obce je rekreační oblast Vápenky.

Vývoj počtu obyvatel obce Nová Lhota od roku 2013.

Reklama

V okolí obce Nová Lhota se také nachází

Blatnička

Blatnička

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 438

/
Boršice u Blatnice

Boršice u Blatnice

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 805

/
Horní Němčí

Horní Němčí

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 804

/
Hrubá Vrbka

Hrubá Vrbka

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 571

/
Javorník

Javorník

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (Z)
Počet obyvatel: 652

/
Kuželov

Kuželov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 385

/
Květná

Květná

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 10 km (V)

/
Louka

Louka

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (SZ)
Počet obyvatel: 921

/
Malá Vrbka

Malá Vrbka

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (Z)
Počet obyvatel: 172

/
Slavkov

Slavkov

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 671

/
Strání

Strání

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 3 352

/
Suchov

Suchov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 458

/
Vápenky

Vápenky

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (SV)

/
Velká nad Veličkou

Velká nad Veličkou

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 2 716

Ski park Filipov

Ski park Filipov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (Z)

/
Rozhledna Drahy

Rozhledna Drahy

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (Z)

/ /
Rozhledna Radošov

Rozhledna Radošov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 14 km (SZ)

/ / / / / / / / / / / / /

Reklama
Víte že?

Sport Centrum Morava Uherské Hradiště

Sport Centrum Morava Uherské Hradiště je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Nová Lhota?

Sport Centrum Morava v Uherském Hradišti je sportovní areál pro celou rodinu.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Veselí nad Moravou jsou: Maňák (166x), Tomečková (164x), Maňáková (161x), Tomeček (153x), Svobodová (135x), Svoboda (135x), Jagošová (117x), Jagoš (116x), Čajková (104x), Čajka (98x), Kučerová (96x), Hanáková (90x), Kučera (89x), Hanák (87x), Hudeček (86x)?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Název obce Nová Lhota se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Nová Lhota v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Jihomoravský: 1x.

Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk

Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk je ve vzdušné vzdálenosti 44 km od obce Nová Lhota?

Dřevěná kaplička sv. Huberta stojí v lese u Valašských Klobouk na úpatí hory Královec (655 m).

Klášter servitů Veselí nad Moravou

Klášter servitů Veselí nad Moravou je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Nová Lhota?

Areál barokního kláštera s farním kostelem sv. Andělů strážných byl postaven v části Veselí nad Moravou, na Předměstí.

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Nová Lhota 304 mužů a 297 žen?

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

Nejčastější jména ve správním obvodu Veselí nad Moravou jsou: Marie (1 859x), Jan (1 287x), Josef (1 204x), Anna (1 065x), Petr (1 047x), Jana (888x), Pavel (864x), František (854x), Martin (826x), Ludmila (750x), Jiří (740x), Tomáš (670x), Miroslav (658x), Jaroslav (570x), Eva (515x)?

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Nová Lhota?

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě sídlí v historických budovách opevnění města. Muzeum připravuje krátkodobé výstavy a kulturní akce.

Dnes má svátek Milan a ve správním obvodu obce Veselí nad Moravou se toto jméno vyskytuje přibližně 329x?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Singletrails Bílá

Singletrails Bílá je ve vzdušné vzdálenosti 90 km od obce Nová Lhota?

Single traily Bílá se nachází v Beskydech nedaleko slovenských hranic. Středisko disponuje menší restaurací a lanovkou.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Veselí nad Moravou

Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Veselí nad Moravou s 10 518 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 19 km?

Veselí nad Moravou je město na jihovýchodě Moravy, zhruba 14 km jižně od Uherského Hradiště na řece Moravě. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Reklama