Dřevěná kaple u Lub
Dřevěná kaple u Lub je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Bernov?
Dřevěná kaple vznikla na počátku 20. století, jako památník obětem 1. světové války.
Část obce: | Krajková |
Kraj: | Karlovarský |
Okres: | Sokolov |
Správní obvod: | Sokolov |
GPS souřadnice: | 50.233248N, 12.509673E |
Adresa URL: | www.krajkova.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Bernov: 18 km
Poslední data: 1.5.2025 02:20
Umístění: 662 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Karlovarském kraji je Klínovec (1 244 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Ohře (320 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Sokolov jsou: Novák (247x), Nováková (231x), Svobodová (166x), Svoboda (161x), Dvořák (153x), Černá (144x), Sivák (141x), Černý (140x), Dvořáková (139x), Novotná (133x), Novotný (123x), Siváková (117x), Horváth (112x), Horváthová (106x), Kováč (102x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Karlovarském kraji 293 218 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Sokolov jsou: Petr (2 250x), Jiří (2 190x), Jan (2 172x), Jana (1 923x), Josef (1 659x), Marie (1 548x), Pavel (1 475x), Miroslav (1 362x), Martin (1 309x), Jaroslav (1 264x), Tomáš (1 226x), Anna (1 101x), Václav (1 069x), Eva (1 066x), František (1 055x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Karlovy Vary s 41 716 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Karlovy Vary leží přibližně 120 km jihozápadně od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem. K místním částem patří Bohatice, Čankov, Cihelny, Doubí, Drahovice, Dvory, Hůrky, Olšová, Vrata, Počerny, Rosnice, Rybáře, Sedlec, Stará Role a Tašovice.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Bernov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?