Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Část obce: | Hradec nad Moravicí |
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Opava |
Správní obvod: | Opava |
GPS souřadnice: | 49.866945N, 17.902221E |
Adresa URL: | www.muhradec.cz |
Části obce Hradec nad Moravicí: Benkovice, Bohučovice, Domoradovice, Filipovice, Jakubčovice, Kajlovec, Žimrovice
Vzdálenost meteostanice od obce Bohučovice: 7 km
Poslední data: 26.8.2025 03:20
Umístění: 265 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Bohučovice?
Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Bohučovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Opava jsou: Nováková (300x), Víchová (297x), Novák (295x), Vícha (288x), Pavelková (258x), Pavelek (225x), Gebauerová (204x), Gebauer (198x), Černý (194x), Černá (184x), Vaňková (182x), Vaněk (180x), Králová (171x), Konečná (170x), Konečný (165x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Luděk a ve správním obvodu obce Opava se toto jméno vyskytuje přibližně 172x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 39 km od obce Bohučovice?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Nejčastější jména ve správním obvodu Opava jsou: Jan (3 023x), Jiří (2 748x), Petr (2 677x), Marie (2 623x), Jana (2 436x), Tomáš (2 039x), Pavel (1 988x), Martin (1 783x), Anna (1 658x), Josef (1 457x), Hana (1 448x), Eva (1 328x), Kateřina (1 240x), Lukáš (1 225x), Jakub (1 192x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?