Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Část obce: | Chvalšiny |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Český Krumlov |
Správní obvod: | Český Krumlov |
GPS souřadnice: | 48.878371N, 14.214656E |
Adresa URL: | www.chvalsiny.cz |
Části obce Chvalšiny: Borová, Červený Dvůr, Hejdlov
Vzdálenost meteostanice od obce Borová: 18 km
Poslední data: 28.2.2021 20:46
Umístění: 425 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 31.12.2016 žilo v Jihočeském kraji 638 782 obyvatel, z toho 315 113 mužů a 323 669 žen?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Dnes má svátek Lumír a ve správním obvodu obce Český Krumlov se toto jméno vyskytuje přibližně 7x?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Český Krumlov jsou: Jan (1 688x), Marie (1 361x), Jiří (1 218x), Jana (1 102x), Petr (1 058x), Josef (977x), František (897x), Pavel (853x), Václav (790x), Miroslav (688x), Martin (681x), Anna (640x), Jaroslav (639x), Hana (593x), Tomáš (565x)?
Ke dni 31.12.2016 měl Jihočeský kraj rozlohu 10 058 km2 a hustota osídlení činila 64 obyvatel na 1 km2?
ZOO Hluboká nad Vltavou je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Borová?
ZOO Hluboká nad Vltavou původně vznikla jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada, a snad proto je zažitý název zoo Ohrada. Leží na břehu velkého rybníka, v rovinatém terénu s alejemi starých dubů. V současné době zde nalezlo svůj domov okolo 300 druhů zvířat.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 31.12.2018 bylo v Jihočeském kraji evidováno 2 252 ha ovocných sadů, 379 664 ha lesních pozemků a 44 592 ha vodních ploch?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Český Krumlov jsou: Nováková (112x), Dvořáková (109x), Novák (108x), Kotlár (100x), Kotlárová (99x), Dvořák (93x), Novotný (89x), Marková (86x), Kučera (80x), Marek (79x), Svoboda (73x), Svobodová (71x), Siváková (71x), Novotná (69x), Čížek (68x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 31.12.2016 bylo v Jihočeském kraji 624 obcí, z toho se statusem města 55?
Název obce Borová se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 7x?
Název obce Borová v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 2x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Moravskoslezský: 1x.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Český Krumlov s 12 451 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 10 km?
Český Krumlov je město ležící zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).