Název obce Brložec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Brložec v jednotlivých krajích: Karlovarský: 1x, Ústecký: 1x.
Část obce: | Dobrná |
Kraj: | Ústecký |
Okres: | Děčín |
Správní obvod: | Děčín |
GPS souřadnice: | 50.777103N, 14.311828E |
Adresa URL: | www.obec-dobrna.cz/ |
Části obce Dobrná: Brložec
Vzdálenost meteostanice od obce Brložec: 12 km
Poslední data: 18.9.2025 16:20
Umístění: 535 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Brložec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Brložec v jednotlivých krajích: Karlovarský: 1x, Ústecký: 1x.
Nejčastější jména ve správním obvodu Děčín jsou: Jiří (2 610x), Petr (2 275x), Jan (2 170x), Jana (2 021x), Josef (1 689x), Pavel (1 638x), Jaroslav (1 525x), Marie (1 464x), Martin (1 423x), Tomáš (1 359x), Miroslav (1 264x), Hana (1 175x), Eva (1 120x), Václav (1 098x), Věra (1 016x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Děčín jsou: Nováková (282x), Novák (281x), Novotný (228x), Svoboda (224x), Novotná (219x), Svobodová (214x), Černý (182x), Dvořák (179x), Kučera (172x), Černá (168x), Dvořáková (167x), Veselý (165x), Veselá (163x), Kučerová (155x), Procházková (144x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 79 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Děčín se toto jméno vyskytuje přibližně 58x?