Obecní znak
Základní informace
Část obce:Nová Pec
Kraj:Jihočeský
Okres:Prachatice
Správní obvod:Prachatice
GPS souřadnice:48.795791N, 13.962015E
Adresa URL:www.novapec.info

Části obce Nová Pec: Bělá, Dlouhý Bor, Jelení, Láz, Nové Chalupy, Pěkná

O obci
Bělá je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Nová Pec
Reklama

V okolí obce Bělá se také nachází

Bližší Lhota

Bližší Lhota

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (JV)

/
Chlum

Chlum

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Dlouhý Bor

Dlouhý Bor

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 1 km (JZ)

/
Hodňov

Hodňov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (V)

/
Horní Planá

Horní Planá

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (JV)
Počet obyvatel: 1 914

/
Hory

Hory

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 2 km (JV)

/
Hůrka

Hůrka

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (JV)

/
Jelení

Jelení

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Láz

Láz

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (JZ)

/
Nová Pec

Nová Pec

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (JZ)
Počet obyvatel: 423

/
Nové Chalupy

Nové Chalupy

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 1 km (JZ)

/
Otice

Otice

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Pěkná

Pěkná

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (S)

/
Pernek

Pernek

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (V)

/
Slunečná

Slunečná

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (S)

/
Záhvozdí

Záhvozdí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (S)

/
Želnava

Želnava

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 2 km (S)
Počet obyvatel: 125

/
Žlábek

Žlábek

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (JV)

/ / / / / / /
Plechý (1378 m)

Plechý (1378 m)

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (Z)

/ / /
Přehrada Lipno

Přehrada Lipno

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 13 km (JV)

/ /
Volarské muzeum

Volarské muzeum

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 14 km (SZ)

/ / / / / /
Zámek Lenora

Zámek Lenora

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 19 km (SZ)

/ / / / /
Skiareál Libín

Skiareál Libín

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 20 km (S)


Reklama
Víte že?

Název obce Bělá se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 10x?

Název obce Bělá v jednotlivých krajích: Jihočeský: 2x, Liberecký: 2x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x, Vysočina: 2x, Olomoucký: 1x, Moravskoslezský: 1x.

Dnes má svátek Heřman a ve správním obvodu obce Prachatice se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Bělá?

Majestátní dominantu historického města Český Krumlov, jednoho z našich nejkrásnějších a architektonicky nejhodnotnějších sídel, zapsaného na seznam památek UNESCO, tvoří areál hradu a zámku

Nejčastější jména ve správním obvodu Prachatice jsou: Marie (1 405x), Jan (1 280x), Jiří (1 032x), Josef (1 007x), Václav (985x), Jana (912x), Petr (842x), František (675x), Jaroslav (652x), Pavel (634x), Miroslav (567x), Anna (546x), Martin (504x), Tomáš (448x), Hana (443x)?

UNESCO - Český Krumlov

UNESCO - Český Krumlov je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Bělá?

Státní hrad a zámek Český Krumlov je mimořádným architektonickým skvostem, jehož význam potvrzuje zápis města na listinu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1992.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Plzeň

Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 113 km?

Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Ski areál České Žleby

Ski areál České Žleby je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Bělá?

Ski areál České Žleby se nachází u stejnojmenné obce, nedaleko od Volar, v jedinečné přírodě národního parku Šumava.

Vesnická památková rezervace Volary

Vesnická památková rezervace Volary je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Bělá?

Nedostavěný kostel sv. Ondřeje Kuklov

Nedostavěný kostel sv. Ondřeje Kuklov je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Bělá?

Kostel sv. Ondřeje je nedostavěná stavba nacházející se v osadě Kuklov ležící zhruba 20 km západně od města České Budějovice.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Prachatice jsou: Nováková (170x), Novák (159x), Mráz (116x), Mrázová (99x), Pešek (96x), Pešková (94x), Turek (78x), Bártová (75x), Turková (72x), Petrášková (70x), Bárta (69x), Mikeš (67x), Dvořáková (66x), Mikešová (63x), Černý (62x)?

Reklama