Obecní znak
Základní informace
Část obce:Malá Úpa
Kraj:Královéhradecký
Okres:Trutnov
Správní obvod:Trutnov
GPS souřadnice:50.727860N, 15.817437E
Adresa URL:www.malaupa.cz

Části obce Malá Úpa: Dolní Malá Úpa, Horní Malá Úpa

O obci
Dolní Malá Úpa je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Malá Úpa
Reklama

Informace o počasí pro oblast: Dolní Malá Úpa

Počasí meteostanice Strážné

Vzdálenost meteostanice od obce Dolní Malá Úpa: 16 km

Poslední data: 4.7.2025 04:10

Umístění: 686 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Strážné

Teplota
12,0
°C
Zdánlivá teplota
10,6
°C
Rosný bod
7,3
°C
Vlhkost
73,0
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1025,2
hPa
Směr větru
SV
Rychlost větru
1,0
m/s
Nárazový vítr
1,6
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Strážné

Dnes
10/19
°C
Zítra
10/23
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Dolní Malá Úpa se také nachází

Bobr

Bobr

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JV)

/ / / / / /
Horní Maršov

Horní Maršov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 925

/
Malá Úpa

Malá Úpa

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (S)
Počet obyvatel: 142

/
Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 635

/
Temný Důl

Temný Důl

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)

/
Velká Úpa

Velká Úpa

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (JZ)

/
Žacléř

Žacléř

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JV)
Počet obyvatel: 2 986

/
Tabule (1284 m)

Tabule (1284 m)

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (SZ)

/ / / / / / / / / / / / / /
Janské Lázně

Janské Lázně

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 11 km (J)

/
Ski Park Family

Ski Park Family

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 11 km (JV)

/ / / / /
Bobovka Buky

Bobovka Buky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 14 km (J)

/
Bike Buky

Bike Buky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 14 km (J)

/ / / / / / / / / / / / / / / /

Reklama
Víte že?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejčastější jména ve správním obvodu Trutnov jsou: Jiří (2 001x), Jan (1 907x), Petr (1 872x), Jana (1 675x), Josef (1 390x), Martin (1 272x), Jaroslav (1 221x), Pavel (1 217x), Tomáš (1 160x), Marie (1 054x), Hana (1 028x), Eva (1 001x), Miroslav (877x), Věra (813x), Michal (808x)?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Arboretum Bukovina

Arboretum Bukovina je ve vzdušné vzdálenosti 49 km od obce Dolní Malá Úpa?

Arboretum Bukovina u Hrubé skály (uváděno také jako Arboretum Hrubá Skála) je arboretum, které se nachází v okolí hájovny a samoty na Hruboskalské skalní plošině asi 1 km jihozápadně od obce Sedmihorky.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Název obce Dolní Malá Úpa se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Zřícenina hradu Adršpach

Zřícenina hradu Adršpach je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Dolní Malá Úpa?

Zříceniny rozlehlého hradu Adršpach najdeme na severním okraji Adršpašských skal, zhruba 2 km západně od dnešní stejnojmenné obce.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Dlaskův statek

Dlaskův statek je ve vzdušné vzdálenosti 48 km od obce Dolní Malá Úpa?

Dlasků statek v Dolánkách u Turnova se nachází 3 km od Turnova (směr Železný Brod – silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky.

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Trutnov jsou: Nováková (177x), Novák (176x), Novotný (157x), Novotná (155x), Nývlt (150x), Nývltová (140x), Vlček (133x), Svobodová (120x), Horák (117x), Vlčková (113x), Kábrt (110x), Machová (109x), Dvořák (109x), Prouzová (106x), Mach (106x)?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Bike Buky

Bike Buky je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Dolní Malá Úpa?

Krkonošské rodinné trail centrum – trail park v Mladých Bukách je součástí sportovního areálu Mladé Buky.

Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).

Jablonec nad Nisou

Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Jablonec nad Nisou s 42 987 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 46 km?

Město Jablonec nad Nisou je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. Obec má tyto části: Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Kokonín, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Vrkoslavice.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Hrad a zámek Trutnov

Hrad a zámek Trutnov je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Dolní Malá Úpa?

V objektu někdejšího trutnovského hradu, později přestavěného na zámek, dnes sídlí Muzeum Podkrkonoší v Trutnově.

Dnes má svátek Prokop a ve správním obvodu obce Trutnov se toto jméno vyskytuje přibližně 6x?

Reklama