Obecní znak
Základní informace
Část obce:Jiříkov
Kraj:Ústecký
Okres:Děčín
Správní obvod:Rumburk
GPS souřadnice:50.985177N, 14.594831E
Adresa URL:www.jirikov.cz

Části obce Jiříkov: Filipov, Loučné, Nový Jiříkov, Starý Jiříkov

Možnosti ubytování Filipov a okolí na serveru e-chalupy.cz

2 až 6 osob

Apartmány Josefská

Ubytování - penziony Rumburk

Podstávkový dům z roku 1918 upravený na 3 apartmány se nachází v srdci Lužických hor na kraji obce Rumburk. V tuto chvíli je k pronájmu hlavní apartmán 3+1 v 1.NP (dva menší apartmány 1+1 jsou momentálně v rekonstrukci a budou k dispozici od jara 2026). Za...

Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Filipov: 3km

Cena: Apartmány Josefská

2 až 7 osob

Chata k pronajmutí

Ubytování Jiříkov

Chata se nachází v klidné části malého městečka Jiříkov v blízkosti hranic s NSR a 15 km od Českosaského Švýcarska, je obklopená poli, loukami, lesy a rybníky, proto je to vhodné místo pro ty, co mají rádi klid, přírodu, cyklistiku, rybaření, výlety a v zi...

Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Filipov: 3km

Cena: Chata k pronajmutí

2 až 6 osob

Robinova Chata

Ubytování Rumburk

Robinova chata v Rumburku je postavena v tradičním severském stylu, má dřevěnou fasádu s kamennými prvky a kompletní tepelnou izolaci. Interiér chaty kombinuje dřevěné obložení s moderními prvky ve všech místnostech.

Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Filipov: 4km

Cena: Robinova Chata

2 až 11 osob

Chalupa Konírna

Ubytování Rumburk

Chalupa Konírna se nachází na hranici Českého Švýcarska, Lužických a Žitavských hor ve městě Rumburk. Chalupa nabízí 11 lůžek ve třech ložnicích s vlastní koupelnou. Díky této poloze je ideálním startem pro turistiku a cykloturistiku. Další výhodou chalupy...

Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Filipov: 4km

Cena: Chalupa Konírna

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Filipov

Počasí meteostanice Lobendava

Vzdálenost meteostanice od obce Filipov: 20 km

Poslední data: 5.12.2025 07:31

Umístění: 356 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Lobendava

Teplota
2,8
°C
Zdánlivá teplota
0,3
°C
Rosný bod
2,4
°C
Vlhkost
100,0
%
Denní srážky
2,7
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1007,6
hPa
Směr větru
V
Rychlost větru
1,2
m/s
Nárazový vítr
2,0
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Lobendava

Dnes
1/4
°C
Zítra
0/3
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Filipov se také nachází

Harrachov

Harrachov

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (Z)

/
Jiříkov

Jiříkov

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 2 km (SZ)
Počet obyvatel: 3 470

/
Království

Království

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 8 km (Z)

/
Krásná Lípa

Krásná Lípa

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)
Počet obyvatel: 3 334

/
Loučné

Loučné

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 1 km (SZ)

/
Nové Křečany

Nové Křečany

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 9 km (Z)

/
Nový Jiříkov

Nový Jiříkov

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 2 km (Z)

/
Panský

Panský

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Rumburk

Rumburk

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 4 km (JZ)
Počet obyvatel: 10 505

/
Rumburk 1

Rumburk 1

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 5 km (JZ)

/ / /
Staré Křečany

Staré Křečany

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 239

/
Starý Jiříkov

Starý Jiříkov

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 2 km (SZ)

/
Studánka

Studánka

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Světliny 1.díl

Světliny 1.díl

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Valdek

Valdek

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Varnsdorf

Varnsdorf

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 14 596

/
Zahrady

Zahrady

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)


Reklama
Víte že?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Zámek Lemberk

Zámek Lemberk je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Filipov?

Zámek Lemberk se nachází se 3 km severovýchodně od městečka Jablonné v Podještědí na katastru obce Lvová v okrese Liberec. Zámek je zajímavý tím, že zde pobývala svatořečená Zdislava z Lemberka.

Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp

Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp je ve vzdušné vzdálenosti 70 km od obce Filipov?

Románská rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na vrcholku hory Říp byla postavena na místě dřevěného kostela roku 1126 na památku vítězné bitvy knížete Soběslava I.

Ještěd (1012 m)

Ještěd (1012 m) je ve vzdušné vzdálenosti 39 km od obce Filipov?

Hora Ještěd stojí na severu Česka, jihozápadně od Liberce, je to nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu.

Dnes má svátek Jitka a ve správním obvodu obce Rumburk se toto jméno vyskytuje přibližně 247x?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Vodní nádrž Mlýnice

Vodní nádrž Mlýnice je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Filipov?

Gravitační přehradní nádrž Mlýnice byla postavená v letech 1904–1906 na Albrechtickém potoce, na rozhraní katastrů obce Mníšek a Nová Ves u Chrastavy. Nádrž slouží k rekreačním účelům a rybnímu hospodářství.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Rumburk jsou: Svoboda (135x), Sivák (130x), Svobodová (123x), Demeter (96x), Nováková (93x), Novák (91x), Demeterová (91x), Siváková (88x), Miko (87x), Miková (68x), Dvořák (68x), Kučerová (67x), Ferenc (66x), Dvořáková (66x), Kučera (64x)?

Název obce Filipov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?

Název obce Filipov v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Ústecký: 2x, Pardubický: 1x.

Praha

Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 102 km?

Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

ZOO Děčín

ZOO Děčín je ve vzdušné vzdálenosti 36 km od obce Filipov?

ZOO Děčín chová více jak 150 druhů zvířat. Na svém účtu má několik prvenství, jedním z nich je, že pouze zde v rámci České republiky spatříte medvědy grizzly. Děčínská zoo díky svému umístění v lesním prostředí patří k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice.

Nejčastější jména ve správním obvodu Rumburk jsou: Jiří (1 041x), Petr (930x), Jan (917x), Jana (846x), Josef (802x), Jaroslav (646x), Marie (597x), Martin (587x), Pavel (578x), Miroslav (572x), Tomáš (534x), Hana (474x), Eva (466x), Zdeněk (462x), František (443x)?

Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Reklama