Obecní znak
Základní informace
Část obce:Suchdol nad Lužnicí
Kraj:Jihočeský
Okres:Jindřichův Hradec
Správní obvod:Třeboň
GPS souřadnice:48.894099N, 14.938945E
Adresa URL:www.suchdol.cz

Části obce Suchdol nad Lužnicí: Bor, Františkov, Hrdlořezy, Klikov, Tušť

O obci
Františkov je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Suchdol nad Lužnicí
Reklama

V okolí obce Františkov se také nachází

Bor

Bor

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (Z)

/
Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 1 812

/
Dvory nad Lužnicí

Dvory nad Lužnicí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (JZ)
Počet obyvatel: 341

/
Halámky

Halámky

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (J)
Počet obyvatel: 165

/
Hamr

Hamr

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (S)
Počet obyvatel: 338

/
Hranice

Hranice

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 208

/
Hrdlořezy

Hrdlořezy

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Klikov

Klikov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 2 km (SZ)

/
Majdalena

Majdalena

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 467

/
Nová Ves nad Lužnicí

Nová Ves nad Lužnicí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 354

/ /
Rapšach

Rapšach

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 2 km (J)
Počet obyvatel: 600

/
Staňkov

Staňkov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 212

/
Suchdol nad Lužnicí

Suchdol nad Lužnicí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (Z)
Počet obyvatel: 3 443

/
Trpnouze

Trpnouze

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Tušť

Tušť

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (Z)


Reklama
Víte že?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Lyžařský vlek Mrákotín

Lyžařský vlek Mrákotín je ve vzdušné vzdálenosti 46 km od obce Františkov?

Skiareál Mrákotín se nachází v obci Mrákotín, 200 m od hlavní silnice č. 23 Telč–Studená.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

České Budějovice

Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je České Budějovice s 88 587 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 35 km?

České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec je ve vzdušné vzdálenosti 79 km od obce Františkov?

Bikepark Monínec je jeden z nejpopulárnějších bikeparků v České republice. Nachází se nedaleko Prahy a nabízí tratě pro všechny úrovně jezdců.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Lázně Třeboň

Lázně Třeboň je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Františkov?

Třeboň je město v okrese Jindřichův Hradec, 22 km východně od Českých Budějovic, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).

Aquapark Jindřichův Hradec

Aquapark Jindřichův Hradec je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Františkov?

Aquapark Jindřichův Hradec je venkovní areál, který je v provozu pouze v letní sezoně.

Název obce Františkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?

Název obce Františkov v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 1x, Liberecký: 1x.

Dnes má svátek Zikmund a ve správním obvodu obce Třeboň se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?

Vysoká (1034 m)

Vysoká (1034 m) je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Františkov?

Vysoká je jihočeská hora, nejvyšší bod okresu České Budějovice a desátý nejvyšší vrchol Novohradských hor. Nachází se 1,5 km jihovýchodně od Hojné Vody

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Třeboň jsou: Dvořáková (120x), Dvořák (112x), Nováková (102x), Macho (98x), Machová (93x), Novák (82x), Novotná (75x), Novotný (73x), Bednářová (68x), Svobodová (55x), Svoboda (52x), Bednář (51x), Zeman (50x), Marková (50x), Němec (47x)?

Nejčastější jména ve správním obvodu Třeboň jsou: Marie (1 046x), Jan (977x), Jiří (723x), Jana (695x), Petr (615x), Josef (614x), Pavel (582x), František (495x), Karel (440x), Jaroslav (414x), Martin (396x), Miroslav (392x), Václav (376x), Tomáš (360x), Hana (353x)?

Reklama