Chata u Andyho
Chata se nachází v malebné části Krušných hor, v obci Adolfov, 18 km od města Ústí nad Labem. Chata poskytuje ubytování pro 10 osob ve čtyřech samostatných pokojích.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Habrovice: 7km

| Část obce: | Ústí nad Labem |
| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Ústí nad Labem |
| Správní obvod: | Ústí nad Labem |
| GPS souřadnice: | 50.702103N, 14.003124E |
| Adresa URL: | www.usti-nl.cz |
Chata se nachází v malebné části Krušných hor, v obci Adolfov, 18 km od města Ústí nad Labem. Chata poskytuje ubytování pro 10 osob ve čtyřech samostatných pokojích.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Habrovice: 7km
Vhodné pro ubytování rodiny s dětmi, páru i větší skupiny. Objekt se nachází u lesa, je obklopen stromy. Na lanovku na Komáří Vížku, vrchol Krušných hor, a značených turistických tras je to 10 minut pěšky. Využít můžete také blízkou stanici Bohosudov a s t...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Habrovice: 8km
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Ústí nad Labem jsou: Nováková (518x), Novák (503x), Černý (313x), Svobodová (311x), Černá (308x), Svoboda (303x), Novotná (284x), Novotný (267x), Dvořáková (251x), Dvořák (246x), Veselý (240x), Veselá (224x), Poláková (210x), Procházková (202x), Polák (189x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Vincenc a ve správním obvodu obce Ústí nad Labem se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Zámek Jílové u Děčína je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Habrovice?
Zámek se nachází na okraji obce Jílové, nedaleko vlakové zastávky. Na místě původní tvrze byl v roce 1370 vystavěn vodní hrad, který byl v 16. století přestavěn do podoby renesančního zámku, ale vodní příkop tu byl dál. Dnes tu stojí barokním most.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Habrovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Ústí nad Labem jsou: Jan (3 615x), Jiří (3 566x), Petr (3 310x), Jana (3 097x), Pavel (2 300x), Josef (2 292x), Martin (2 234x), Marie (2 191x), Jaroslav (2 057x), Tomáš (1 996x), Eva (1 904x), Miroslav (1 819x), Václav (1 698x), Hana (1 681x), Kateřina (1 488x)?
ZOO Ústí nad Labem je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Habrovice?
ZOO Ústí nad Labem je umístěno na svahu Mariánské skály východně od centra města a celkem je zde chováno přes 200 druhů zvířat, včetně vzácných například orangutan boromejský, levhart mandžuský, osel somálský, nosorožec tuponosý nebo jelen bělohubý.
Botanická zahrada Teplice je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Habrovice?
Botanická zahrada Teplice je příspěvková organizace Magistrátu statutárního města Teplice v Šanově, v ulici Josefa Suka 1388/18. Z celkové rozlohy asi 2 ha je zhruba polovina věnována venkovní expozici,
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.