Bikepark Špičák
Bikepark Špičák je ve vzdušné vzdálenosti 126 km od obce Hřebeny?
Bikepark Špičák se nachází v malebném horském prostředí Šumavy a je považován za jedno z klíčových míst pro horskou cyklistiku v České republice.
Část obce: | Josefov |
Kraj: | Karlovarský |
Okres: | Sokolov |
Správní obvod: | Sokolov |
GPS souřadnice: | 50.219450N, 12.573062E |
Části obce Josefov: Hřebeny, Luh nad Svatavou, Radvanov
Vzdálenost meteostanice od obce Hřebeny: 15 km
Poslední data: 15.6.2025 06:50
Umístění: 519 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Karlovarském kraji 293 218 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Sokolov jsou: Petr (2 250x), Jiří (2 190x), Jan (2 172x), Jana (1 923x), Josef (1 659x), Marie (1 548x), Pavel (1 475x), Miroslav (1 362x), Martin (1 309x), Jaroslav (1 264x), Tomáš (1 226x), Anna (1 101x), Václav (1 069x), Eva (1 066x), František (1 055x)?
Název obce Hřebeny se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Vít a ve správním obvodu obce Sokolov se toto jméno vyskytuje přibližně 100x?
Nejvyšším bodem v Karlovarském kraji je Klínovec (1 244 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Ohře (320 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Stanice pro záchranu živočichů Soos je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Hřebeny?
Záchranou stanici pro poraněné živočichy provozuje Městské muzeum Františkovy Lázně při přírodovědném pracovišti Soos. Záchranná stanice a muzeum leží přibližně 6 km severovýchodním směrem od Františkových Lázní
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Sokolov jsou: Novák (247x), Nováková (231x), Svobodová (166x), Svoboda (161x), Dvořák (153x), Černá (144x), Sivák (141x), Černý (140x), Dvořáková (139x), Novotná (133x), Novotný (123x), Siváková (117x), Horváth (112x), Horváthová (106x), Kováč (102x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.