Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Část obce: | Tršice |
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Olomouc |
Správní obvod: | Olomouc |
GPS souřadnice: | 49.531130N, 17.400801E |
Adresa URL: | www.trsice.cz |
Části obce Tršice: Hostkovice, Lipňany, Přestavlky, Vacanovice, Zákřov
Vzdálenost meteostanice od obce Lipňany: 4 km
Poslední data: 18.9.2025 05:40
Umístění: 291 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Skanzen Příkazy je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Lipňany?
Soubor staveb lidové architektury v Příkazích, v místním nářečí nazývaný též Hanácké skanzen, se rozkládá přímo v obci Příkazy u Olomouce. Základem skanzenu je původní hanácký grunt s domem okapové orientace a několika hospodářskými stavbami.
Název obce Lipňany se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Olomouc se toto jméno vyskytuje přibližně 149x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Lipňany?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Olomouc jsou: Navrátilová (627x), Pospíšilová (593x), Navrátil (588x), Pospíšil (585x), Nováková (527x), Novák (520x), Dostálová (414x), Dostál (411x), Dvořák (363x), Novotná (337x), Novotný (336x), Dvořáková (336x), Sedláčková (333x), Krejčí (330x), Sedláček (326x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Olomouc jsou: Jiří (4 800x), Jan (4 429x), Petr (4 290x), Jana (4 070x), Marie (3 793x), Pavel (3 213x), Tomáš (3 069x), Martin (3 031x), Josef (2 668x), Eva (2 666x), Jaroslav (2 593x), Hana (2 449x), Miroslav (2 316x), Michal (2 153x), Anna (2 125x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.