Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Vzdálenost meteostanice od obce Mnichov: 17 km
Poslední data: 13.8.2022 13:40
Umístění: 187 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Název obce Mnichov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Mnichov v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Karlovarský: 1x, Ústecký: 2x, Moravskoslezský: 1x.
Aquadrom Most je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Mnichov?
Aquadrom Most představuje komplexní možnost relaxace a sportovního vyžití pro širokou veřejnost, a to ve vnitřním i venkovním areálu. Kromě plavání a vodních radovánek můžete využít i celou řadu wellness služeb. Parkování a bezbariérový přístup jsou samozřejmostí.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Louny jsou: Nováková (153x), Novák (152x), Kučerová (142x), Kučera (141x), Svobodová (139x), Svoboda (130x), Černý (117x), Černá (104x), Beneš (104x), Benešová (95x), Novotná (78x), Grundzová (78x), Grundza (78x), Novotný (77x), Marková (75x)?
Ke dni 26.3.2021 žilo v Ústeckém kraji 789 098 obyvatel, z toho 388 965 mužů a 400 133 žen?
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 31.12.2018 bylo v Ústeckém kraji evidováno 5 900 ha chmelnic, 406 ha vinic, 5 807 ha ovocných sadů, 163 547 ha lesních pozemků a 10 409 ha vodních ploch?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 31.12.2016 bylo v Ústeckém kraji 354 obcí, z toho se statutem města 59?
Ke dni 31.12.2016 měl Ústecký kraj rozlohu 5 339 km2 a hustota osídlení činila 154 obyvatel na 1 km2?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Dnes má svátek Alena a ve správním obvodu obce Louny se toto jméno vyskytuje přibližně 561x?
Archeoskanzen Březno u Loun je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Mnichov?
Archeoskanzen Březno u Loun je muzeum v přírodě, nacházející se na významné archeologické lokalitě. Jsou zde k vidění repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Louny jsou: Jiří (1 361x), Jan (1 199x), Jana (1 154x), Petr (1 128x), Josef (977x), Václav (919x), Marie (917x), Jaroslav (911x), Miroslav (873x), Pavel (858x), Martin (767x), Tomáš (748x), Hana (720x), Zdeněk (612x), Eva (597x)?