Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

| Část obce: | Slabčice |
| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Písek |
| Správní obvod: | Písek |
| GPS souřadnice: | 49.325868N, 14.356475E |
| Adresa URL: | www.slabcice.cz |
Části obce Slabčice: Březí, Nemějice, Písecká Smoleč
Vzdálenost meteostanice od obce Nemějice: 7 km
Poslední data: 17.12.2025 03:20
Umístění: 406 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 20 km (JV)
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Nemějice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Písek jsou: Nováková (219x), Novák (208x), Procházka (161x), Procházková (147x), Kolář (123x), Svoboda (121x), Svobodová (118x), Novotná (116x), Kučerová (115x), Marková (112x), Zeman (110x), Novotný (110x), Kučera (107x), Kolářová (106x), Zemanová (103x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Přehrada Hněvkovice je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Nemějice?
Nejmladší vodní dílo na řece Vltavě bylo vybudováno v letech 1986–1991 primárně jako zdroj technologické vody pro jadernou elektrárnu Temelín. Dále se využívá k rekreačním účelům, vodním sportům, sportovnímu rybolovu a k energetickým účelům.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Písek jsou: Marie (1 960x), Jiří (1 600x), Jan (1 590x), Josef (1 488x), Jana (1 396x), Václav (1 352x), Petr (1 291x), Pavel (992x), Jaroslav (971x), Martin (901x), Miroslav (838x), František (829x), Hana (817x), Tomáš (786x), Eva (694x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Tábor s 31 971 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 25 km?
Tábor – město na jihu Čech na řece Lužnici. Město má 15 místních částí: Čekanice, Hlinice, Stoklasná Lhota, Záluží, Měšice, Zárybničná Lhota, Smyslov, Čelkovice, Horky, Větrovy, Klokoty, Náchod, Všechov, Zahrádka a Tábor.
Dnes má svátek Daniel a ve správním obvodu obce Písek se toto jméno vyskytuje přibližně 218x?
Rozhledna Radětice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Nemějice?
Dřevěná rozhledna stojící na okraji přírodního parku Plziny, zhruba 1 km západně od obce Radětice a cca 30 km jihozápadně od Tábora, byla postavena v roce 2004. Rozhledna je vysoká 13,2 m a má čtyři vyhlídkové plošiny, nejvyšší je ve výšce cca 10 m.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).