Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

| Část obce: | Lážovice |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Beroun |
| Správní obvod: | Hořovice |
| GPS souřadnice: | 49.857200N, 14.086565E |
| Adresa URL: | www.lazovice.cz |
Části obce Lážovice: Nové Dvory
Vzdálenost meteostanice od obce Nové Dvory: 9 km
Poslední data: 18.8.2026 12:30
Umístění: 263 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hořovice jsou: Veselý (118x), Veselá (116x), Humlová (116x), Huml (113x), Svobodová (102x), Černá (101x), Černý (96x), Štochl (93x), Nováková (93x), Svoboda (87x), Procházka (85x), Matějková (83x), Štochlová (82x), Kratochvílová (81x), Novák (80x)?
Oslí stezka Svárov je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Nové Dvory?
Oslí stezka – oslí farma – oslí trekking – zážitky s oslíkem – trail park – asinoterapie – kurzy emoční inteligence a sociálních kompetencí s oslíkem prožijete na rodinné oslí farmě v areálu Svárov u Prahy (Křivoklátsko).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Dnes má svátek Helena a ve správním obvodu obce Hořovice se toto jméno vyskytuje přibližně 194x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Beroun s 19 086 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 12 km?
Město Beroun leží na obchodní spojnici hlavního města Prahy se západní částí České republiky a Německem na dálnici D5. Spravuje podobce Beroun - Centrum, Beroun - Hostim, Beroun - Jarov, Beroun - Zavadilka, Beroun - Závodí a Beroun - Zdejcina.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Rozhledna Studený vrch je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Nové Dvory?
Rozhledna se nachází na Studeném vrchu, někdy nazýván Baba (660 m), mezi městy Dobříš a Hostovice, zhruba 10 km severně od Příbrami. V minulosti zde stála dřevěná rozhledna, v letech 1940–1942 tu byla postavena zděná měřická věž.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Nové Dvory se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 17x?
Název obce Nové Dvory v jednotlivých krajích: Středočeský: 6x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 2x, Liberecký: 1x, Vysočina: 3x, Jihomoravský: 1x.
Nejčastější jména ve správním obvodu Hořovice jsou: Jiří (1 013x), Jan (882x), Josef (804x), Jana (802x), Marie (800x), Petr (747x), Václav (677x), Pavel (582x), Martin (523x), Jaroslav (496x), František (486x), Tomáš (482x), Hana (418x), Eva (400x), Michal (382x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.