Obecní znak
Základní informace
Část obce:Staré Město pod Landštejnem
Kraj:Jihočeský
Okres:Jindřichův Hradec
Správní obvod:Jindřichův Hradec
GPS souřadnice:48.978529N, 15.212954E

Části obce Staré Město pod Landštejnem: Dobrotín, Landštejn, Návary, Podlesí, Pomezí, Veclov, Vitíněves

O obci
Návary je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Staré Město pod Landštejnem
Reklama

V okolí obce Návary se také nachází

Albeř

Albeř

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Artolec

Artolec

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/
Blato

Blato

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Dobrotín

Dobrotín

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (SV)

/
Hůrky

Hůrky

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/
Kadolec

Kadolec

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Klášter

Klášter

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (SZ)

/
Klenová

Klenová

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Landštejn

Landštejn

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (S)

/
Maříž

Maříž

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (V)

/
Nová Bystřice

Nová Bystřice

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 3 167

/
Ovčárna

Ovčárna

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/
Podlesí

Podlesí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (SV)

/
Pomezí

Pomezí

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 5 km (S)

/
Rožnov

Rožnov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Skalka

Skalka

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 3 km (S)

/
Stálkov

Stálkov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (SV)

/
Staré Město pod Landštejnem

Staré Město pod Landštejnem

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (SV)
Počet obyvatel: 470

/
Stoječín

Stoječín

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 10 km (SV)

/
Veclov

Veclov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 1 km (V)

/
Vitíněves

Vitíněves

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 6 km (S)

Zámek Dobrohoř

Zámek Dobrohoř

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 4 km (SV)

/ / /
Zámek Terezínov

Zámek Terezínov

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/ / / / /
Rozhledna U Jakuba

Rozhledna U Jakuba

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 13 km (S)

/ / /
Zámek Písečné

Zámek Písečné

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 18 km (V)

/ / /
Zámek Dačice

Zámek Dačice

Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 19 km (SV)

/ / /

Reklama
Víte že?

Nejčastější jména ve správním obvodu Jindřichův Hradec jsou: Marie (1 685x), Jiří (1 544x), Jan (1 522x), Jana (1 371x), Petr (1 217x), Pavel (933x), Josef (917x), Jaroslav (911x), František (821x), Hana (783x), Karel (755x), Martin (751x), Miroslav (743x), Tomáš (709x), Zdeněk (672x)?

Brno

Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Brno s 374 777 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 104 km?

Brno, krajské město Jihomoravského kraje, leží v centrální části Evropy. Je druhým největším městem České republiky. Statutární město Brno je rozděleno do 29 městských částí:

Název obce Návary se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Archeoskanzen Trocnov

Archeoskanzen Trocnov je ve vzdušné vzdálenosti 45 km od obce Návary?

Archeoskanzen Trocnov – nový areál v rodišti Jana Žižky z Trocnova přibližuje období konce 14. století, interaktivně ukazuje stavby a dobové stavební postupy.

Lázně Třeboň

Lázně Třeboň je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Návary?

Třeboň je město v okrese Jindřichův Hradec, 22 km východně od Českých Budějovic, v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Dnes má svátek Silvestr a ve správním obvodu obce Jindřichův Hradec se toto jméno nevyskytuje?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jindřichův Hradec jsou: Nováková (280x), Novák (274x), Dvořáková (257x), Dvořák (249x), Svobodová (147x), Kolář (122x), Svoboda (116x), Kolářová (111x), Novotná (107x), Novotný (102x), Kovářová (97x), Marková (95x), Tůmová (91x), Němec (91x), Petrů (88x)?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).

Muzeum veteránů Nová Bystřice

Muzeum veteránů Nová Bystřice je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Návary?

Muzeum veteránů v Nové Bystřici je prvním a největším muzeem amerických automobilů v Čechách.

Zámek Dobrohoř

Zámek Dobrohoř je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Návary?

Zámek Dobrohoř (německy Ebergersch) se nachází v obci Staré Město pod Landštejnem, v místě nazývaném Česká Kanada.

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec je ve vzdušné vzdálenosti 81 km od obce Návary?

Bikepark Monínec je jeden z nejpopulárnějších bikeparků v České republice. Nachází se nedaleko Prahy a nabízí tratě pro všechny úrovně jezdců.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Reklama