V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

| Část obce: | Dolní Bukovsko |
| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | České Budějovice |
| Správní obvod: | Týn nad Vltavou |
| GPS souřadnice: | 49.151317N, 14.596095E |
| Adresa URL: | www.dolnibukovsko.cz/ |
Části obce Dolní Bukovsko: Bzí, Horní Bukovsko, Hvozdno, Pelejovice, Popovice, Radonice, Sedlíkovice
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 8 km (Z)
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Týn nad Vltavou jsou: Marie (600x), Jan (512x), Jana (452x), Jiří (425x), Josef (390x), Petr (367x), Václav (340x), Pavel (329x), František (326x), Jaroslav (314x), Miroslav (261x), Anna (237x), Martin (234x), Tomáš (230x), Hana (210x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Týn nad Vltavou jsou: Novotná (78x), Novotný (76x), Dvořáková (73x), Dvořák (68x), Nováková (62x), Svoboda (50x), Novák (45x), Svobodová (44x), Šímová (43x), Kolářová (43x), Bromová (41x), Kolář (40x), Brom (39x), Černý (37x), Růžičková (37x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Gita a ve správním obvodu obce Týn nad Vltavou se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je České Budějovice s 88 587 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Název obce Pelejovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?