Sportovní možnosti Rybník
V rekreačním středisku Rybník je ke sportovním aktivitám určeno víceúčelové hřiště a bowlingová dráha, wellnes centrum poskytuje masáže i saunu.
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Domažlice |
Správní obvod: | Domažlice |
GPS souřadnice: | 49.512760N, 12.676751E |
Nadmořská výška: | 532 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1748 (277 let) |
Katastrální výměra: | 3 654 ha |
Počet obyvatel: | 155 |
PSČ: | 345 25 |
Adresa URL: | www.obec-rybnik.cz |
Části obce Rybník: Liščí Hora, Mostek, Závist
V rekreačním středisku Rybník je ke sportovním aktivitám určeno víceúčelové hřiště a bowlingová dráha, wellnes centrum poskytuje masáže i saunu.
Hrad a zámek Horšovský Týn je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Rybník?
Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným objektům v ČR, nachází se v historickém centru města. Je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 1995 byl zapsán na seznam národních kulturních památek.
Dnes má svátek Karolína a ve správním obvodu obce Domažlice se toto jméno vyskytuje přibližně 141x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Domažlice jsou: Marie (1 734x), Josef (1 487x), Jan (1 355x), Jiří (1 282x), Václav (1 268x), Anna (1 238x), Jana (1 110x), Petr (984x), Pavel (811x), Jaroslav (696x), Miroslav (633x), Martin (600x), Tomáš (585x), Karel (574x), Jaroslava (477x)?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Domažlice jsou: Černá (159x), Váchalová (144x), Váchal (135x), Černý (130x), Pivoňka (112x), Pivoňková (106x), Svoboda (101x), Svobodová (99x), Ticháčková (89x), Němec (89x), Hrušková (89x), Němcová (85x), Benešová (84x), Ticháček (82x), Sladký (82x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 56 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Rybník se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Rybník v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Pardubický: 1x.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.