Krupka
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Krupka s 12 675 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 2 km?
Obec se nachází 7 km severně od města Teplice. K obci patří Vrchoslav, Bohosudov, Unčín, Nové Modlany, Maršov, Soběchleby, Horní Krupka, Fojtovice.

| Část obce: | Proboštov |
| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Teplice |
| Správní obvod: | Teplice |
| GPS souřadnice: | 50.680359N, 13.830113E |
| Adresa URL: | www.ouprobostov.cz/ |
Části obce Proboštov: Přítkov
Název obce Přítkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
ZOO Ústí nad Labem je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Přítkov?
ZOO Ústí nad Labem je umístěno na svahu Mariánské skály východně od centra města a celkem je zde chováno přes 200 druhů zvířat, včetně vzácných například orangutan boromejský, levhart mandžuský, osel somálský, nosorožec tuponosý nebo jelen bělohubý.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Teplice jsou: Nováková (367x), Novák (363x), Dvořáková (251x), Novotná (242x), Černá (239x), Černý (235x), Svobodová (226x), Svoboda (199x), Novotný (199x), Dvořák (196x), Veselý (187x), Holub (176x), Holubová (174x), Veselá (168x), Jelínková (168x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Miroslava a ve správním obvodu obce Teplice se toto jméno vyskytuje přibližně 391x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Teplice jsou: Jiří (3 155x), Petr (3 082x), Jan (3 040x), Jana (2 720x), Pavel (2 258x), Josef (2 002x), Martin (1 928x), Jaroslav (1 810x), Marie (1 809x), Eva (1 754x), Tomáš (1 704x), Miroslav (1 665x), Lenka (1 461x), Václav (1 429x), Hana (1 413x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.