V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

| Část obce: | Šestajovice |
| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Jaroměř |
| GPS souřadnice: | 50.336692N, 16.038085E |
| Adresa URL: | www.obcemetuje.cz/index.php?obec=sestajovic |
Části obce Šestajovice: Roztoky
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jaroměř jsou: Jiří (640x), Petr (533x), Jan (530x), Jana (526x), Josef (469x), Jaroslav (418x), Martin (413x), Pavel (395x), Marie (347x), Tomáš (305x), Hana (298x), Eva (298x), Zdeněk (275x), Miroslav (275x), Václav (267x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Hradec Králové s 86 416 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Roztoky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Roztoky v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Ústecký: 1x, Královéhradecký: 1x.
Dnes má svátek Přemysl a ve správním obvodu obce Jaroměř se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jaroměř jsou: Novotná (73x), Novotný (67x), Nováková (55x), Svobodová (49x), Husár (49x), Hofman (49x), Holeček (48x), Hofmanová (48x), Husárová (46x), Novák (42x), Holečková (42x), Svoboda (41x), Slezáková (40x), Slezák (39x), Bano (39x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
ZOO Dvůr Králové je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Roztoky?
ZOO Dvůr Králové je jednou z největších a asi také nejznámějších zoologických zahrad v České republice. Chová se zde více jak 360 druhů zvířat na rozloze 71 ha. Zoo leží na okraji Dvora Králové nad Labem a je jednou z nejuznávanějších zoologických zahrad ve světě, která se zaměřuje především na chov afrických zvířat.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 50 km od obce Roztoky?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.