Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové
Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové je ve vzdušné vzdálenosti 52 km od obce Rzy?
Rotunda sv. Kateřiny, kterou najdeme na okraji města Česká Třebová směrem na Skuhorv, pochází zřejmě z počátku 13. století.

| Část obce: | Nový Hrádek |
| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Náchod |
| GPS souřadnice: | 50.357653N, 16.266428E |
| Adresa URL: | www.novy-hradek.cz/ |
Vzdálenost meteostanice od obce Rzy: 14 km
Poslední data: 15.3.2026 14:00
Umístění: 268 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Náchod s 18 300 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 10 km?
Okresní město Náchod leží na severovýchodě Čech. Náchod se v současnosti skládá z 10 místních částí: Babí, Běloves, Bražec, Dobrošov, Jizbice, Lipí, Malé Poříčí, Náchod, Pavlišov a Staré Město nad Metují. Dále po proudu Metuje se na Staré Město napojuje vesnička Bražec.
Zámek Nové Město nad Metují je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Rzy?
Město v pěkné poloze na úzkém skalnatém ostrohu obtékaném řekou Metují v podhůří Orlických hor jižně od Náchoda s unikátním renesančním náměstím je již od roku 1950 městskou památkovou rezervací, ke které patří také zámek
Nejčastější jména ve správním obvodu Náchod jsou: Jiří (2 072x), Jan (1 781x), Petr (1 734x), Jana (1 672x), Josef (1 589x), Jaroslav (1 226x), Marie (1 222x), Pavel (1 205x), Tomáš (1 116x), Martin (1 116x), Hana (988x), Eva (963x), Věra (838x), Zdeněk (830x), Michal (782x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Ida a ve správním obvodu obce Náchod se toto jméno vyskytuje přibližně 5x?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Zřícenina hradu Vizmburk je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Rzy?
Vizmburk je zřícenina hradu nacházející se v katastru obce Havlovice v Královéhradeckém kraji. Od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. Zřícenina je majetkem České republiky a její správu zajišťuje NPÚ. Údržby a konzervace ruin se ujal místní spolek Sdružení pro Vizmburk.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Náchod jsou: Novák (246x), Nováková (223x), Hanušová (212x), Nývltová (172x), Vlčková (166x), Hanuš (166x), Jirásková (165x), Balcar (163x), Nývlt (157x), Jirásek (153x), Balcarová (153x), Vlček (151x), Prouza (150x), Prouzová (146x), Škodová (142x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Název obce Rzy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Rzy v jednotlivých krajích: Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.