Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Část obce: | Dolní Podluží |
Kraj: | Ústecký |
Okres: | Děčín |
Správní obvod: | Varnsdorf |
GPS souřadnice: | 50.887301N, 14.584296E |
Adresa URL: | www.dolnipodluzi.cz |
Části obce Dolní Podluží: Kateřina, Světliny 2.díl
Vzdálenost meteostanice od obce Světliny 2.díl: 17 km
Poslední data: 13.7.2025 10:40
Umístění: 325 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Markéta a ve správním obvodu obce Varnsdorf se toto jméno vyskytuje přibližně 123x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Varnsdorf jsou: Nováková (96x), Novák (83x), Danko (61x), Svoboda (60x), Svobodová (59x), Danková (59x), Sivák (55x), Siváková (50x), Dvořáková (45x), Němec (44x), Holubová (43x), Doležalová (43x), Novotný (42x), Novotná (41x), Němcová (39x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Varnsdorf jsou: Jiří (592x), Jan (557x), Petr (529x), Jana (472x), Josef (454x), Martin (407x), Pavel (396x), Jaroslav (390x), Marie (347x), Miroslav (331x), Tomáš (325x), Eva (312x), Hana (283x), Zdeněk (271x), Milan (271x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Světliny 2.díl se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.