Obecní znak
Základní informace
Část obce:Nová Lhota
Kraj:Jihomoravský
Okres:Hodonín
Správní obvod:Veselí nad Moravou
GPS souřadnice:48.875753N, 17.634092E
Adresa URL:www.novalhota.cz

Části obce Nová Lhota: Vápenky

O obci
Vápenky je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Nová Lhota
Reklama

Informace o počasí pro oblast: Vápenky

Počasí meteostanice Veselí nad Moravou

Vzdálenost meteostanice od obce Vápenky: 21 km

Poslední data: 26.8.2026 05:20

Umístění: 169 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Veselí nad Moravou

Teplota
14,6
°C
Zdánlivá teplota
14,8
°C
Rosný bod
12,2
°C
Vlhkost
85,9
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1017,7
hPa
Směr větru
JZ
Rychlost větru
0,7
m/s
Nárazový vítr
0,8
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Veselí nad Moravou

Dnes
15/23
°C
Zítra
14/28
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Vápenky se také nachází

Boršice u Blatnice

Boršice u Blatnice

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (SZ)
Počet obyvatel: 805

/
Březová

Březová

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 10 km (SV)
Počet obyvatel: 993

/
Horní Němčí

Horní Němčí

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (S)
Počet obyvatel: 804

/
Javorník

Javorník

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 652

/
Korytná

Korytná

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 883

/
Květná

Květná

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (V)

/
Nová Lhota

Nová Lhota

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (JZ)
Počet obyvatel: 601

/
Slavkov

Slavkov

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 671

/
Strání

Strání

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (SV)
Počet obyvatel: 3 352

/
Suchov

Suchov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 458

/
Velká nad Veličkou

Velká nad Veličkou

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 2 716


Reklama
Víte že?

Zlín

Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Zlín s 72 421 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 39 km?

Krajské město Zlín leží v údolí řeky Dřevnice na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů a je průmyslově-podnikatelským centrem širšího regionu.

Živá voda Modrá

Živá voda Modrá je ve vzdušné vzdálenosti 30 km od obce Vápenky?

V expozici Živá voda v obci Modrá u Velehradu se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní.

Dnes má svátek Luděk a ve správním obvodu obce Veselí nad Moravou se toto jméno vyskytuje přibližně 78x?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Veselí nad Moravou jsou: Maňák (166x), Tomečková (164x), Maňáková (161x), Tomeček (153x), Svobodová (135x), Svoboda (135x), Jagošová (117x), Jagoš (116x), Čajková (104x), Čajka (98x), Kučerová (96x), Hanáková (90x), Kučera (89x), Hanák (87x), Hudeček (86x)?

Arboretum Semetín

Arboretum Semetín je ve vzdušné vzdálenosti 59 km od obce Vápenky?

Ve městě Vsetín si můžete prohlédnout arboretum, které spravuje společnost Městské lesy Vsetín, s.r.o. Na ploše 7 ha Vás okouzlí téměř 1 000 cizokrajných dřevin a rostlin rozčleněných do jednotlivých oddílů z hlediska geografického.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Obecní muzeum Ostrožská Lhota

Obecní muzeum Ostrožská Lhota je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Vápenky?

Obecní muzeum s archeologickými nálezy v Ostrožské Lhotě je součástí Víceúčelového domu v ulici Řádek čp. 220.

Trail of life Tvarožná Lhota

Trail of life Tvarožná Lhota je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Vápenky?

Trail of Life – Lučina je výchozím bodem přírodních stezek pro cyklisty v Bílých Karpatech.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Přehrada Bojkovice

Přehrada Bojkovice je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Vápenky?

Přehrada Bojkovice na Kolelačském potoce se nachází asi 2 km severovýchodně od obce Bojkovice. Veřejnosti je nepřístupná.

Nejčastější jména ve správním obvodu Veselí nad Moravou jsou: Marie (1 859x), Jan (1 287x), Josef (1 204x), Anna (1 065x), Petr (1 047x), Jana (888x), Pavel (864x), František (854x), Martin (826x), Ludmila (750x), Jiří (740x), Tomáš (670x), Miroslav (658x), Jaroslav (570x), Eva (515x)?

Název obce Vápenky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Reklama