Heibikepark Tošovice
Heibikepark Tošovice je ve vzdušné vzdálenosti 48 km od obce Věřňovice?
Uprostřed nádherné přírody v samotném srdci Oderských vrchů leží HEIpark Tošovice. V něm vyrostl Heibikepark. Odpočinek, zábava, adrenalin.
Část obce: | Dolní Lutyně |
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Karviná |
Správní obvod: | Orlová |
GPS souřadnice: | 49.925240N, 18.413962E |
Adresa URL: | www.dolnilutyne.org/ |
Části obce Dolní Lutyně: Věřňovice
Vzdálenost meteostanice od obce Věřňovice: 4 km
Poslední data: 30.4.2025 06:41
Umístění: 215 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dřevěný kostel Nanebevstoupení Páně v Dolních Marklovicích
Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 12 km (V)
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Orlová jsou: Petr (1 042x), Jan (965x), Jiří (903x), Jana (812x), Tomáš (752x), Martin (715x), Pavel (614x), Marie (609x), Anna (580x), Miroslav (568x), Kateřina (532x), Eva (509x), Jaroslav (498x), Lukáš (492x), David (467x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Orlová jsou: Novák (68x), Nováková (66x), Sikorová (63x), Sikora (58x), Žigová (50x), Káňová (47x), Ferko (47x), Křístková (46x), Konečný (46x), Makulová (45x), Horváth (44x), Makula (42x), Kolářová (42x), Kalok (41x), Adamčík (39x)?
Název obce Věřňovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Orlová se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?