Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Bílov zvýšil o 36?
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Bílovec |
GPS souřadnice: | 49.734070N, 18.001612E |
Nadmořská výška: | 347 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1329 (696 let) |
Katastrální výměra: | 1 040 ha |
Počet obyvatel: | 597 |
PSČ: | 743 01 |
Adresa URL: | www.bilov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Bílov: 5 km
Poslední data: 30.4.2025 05:20
Umístění: 251 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Poruba s 58 452 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 15 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Bílovec jsou: Richterová (120x), Richter (109x), Novák (78x), Lindovský (73x), Nikel (68x), Niklová (66x), Richtár (65x), Dostálová (64x), Richtárová (62x), Dostál (62x), Lindovská (61x), Nováková (60x), Stanovská (59x), Marek (57x), Lazecký (56x)?
Název obce Bílov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bílov v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Bílovec se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Bílovec jsou: Jiří (724x), Petr (697x), Jan (610x), Marie (564x), Jana (563x), Pavel (491x), Martin (448x), Tomáš (443x), Anna (437x), Miroslav (402x), Eva (385x), Jaroslav (346x), Josef (344x), Lenka (318x), Zdeněk (308x)?