Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Bílovec |
| GPS souřadnice: | 49.703314N, 17.972529E |
| Nadmořská výška: | 258 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1293 (733 let) |
| Katastrální výměra: | 941 ha |
| Počet obyvatel: | 581 |
| PSČ: | 742 45 |
| Adresa URL: | www.kujavy.cz |
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Záchranná stanice Bartošovice a Dům přírody Poodří je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Kujavy?
Návštěvnické středisko nazvané Dům přírody Poodří, které převzalo a významně rozšířilo aktivity předchozího Centra ekologické výchovy, a stanice pro záchranu živočichů se nachází v Bartošovicích, naproti kostelu sv. Ondřeje, Petra a Pavla, v centru obce.
Nejčastější jména ve správním obvodu Bílovec jsou: Jiří (724x), Petr (697x), Jan (610x), Marie (564x), Jana (563x), Pavel (491x), Martin (448x), Tomáš (443x), Anna (437x), Miroslav (402x), Eva (385x), Jaroslav (346x), Josef (344x), Lenka (318x), Zdeněk (308x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Kujavy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Rozhledna Kanihůra je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Kujavy?
Rozhledna Kanihůra, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, stojí na návrší Kanihůra (345 m) nedaleko obce Bílov, zhruba 20 km severně od města Nový Jičín. Věž je vysoká 62,5 m nad terénem, ve výšce 26 m umístěna vyhlídková plošina.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Bílovec jsou: Richterová (120x), Richter (109x), Novák (78x), Lindovský (73x), Nikel (68x), Niklová (66x), Richtár (65x), Dostálová (64x), Richtárová (62x), Dostál (62x), Lindovská (61x), Nováková (60x), Stanovská (59x), Marek (57x), Lazecký (56x)?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 25 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?