Čerchov (1042 m)
Čerchov (1042 m) je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Velký Malahov?
Nejvyšší hora Českého lesa – Čerchov – se vypíná zhruba 2 km od německých hranic přibližně 12 km jihozápadně od Domažlic

| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Domažlice |
| Správní obvod: | Horšovský Týn |
| GPS souřadnice: | 49.623567N, 12.955326E |
| Nadmořská výška: | 513 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1379 (647 let) |
| Katastrální výměra: | 1 692 ha |
| Počet obyvatel: | 225 |
| PSČ: | 346 01 |
| Adresa URL: | www.velkymalahov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Velký Malahov: 11 km
Poslední data: 4.3.2026 20:30
Umístění: 396 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Arboretum Americká zahrada je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Velký Malahov?
Národní přírodní památka Americká zahrada se nachází v lesním komplexu Žďár pod rozhlednou Bolfánek, zhruba 2 km od Chudenic a byla vyhlášena chráněným územím v roce 1969 Ministerstvem kultury.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 269 km od obce Velký Malahov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Černý (45x), Herian (44x), Svobodová (43x), Svoboda (41x), Černá (40x), Liška (35x), Nový (34x), Tomanová (33x), Herianová (33x), Váchalová (31x), Lišková (31x), Nová (30x), Fišerová (30x), Soukupová (29x), Soukup (28x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Tachov s 10 629 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 30 km?
Město Tachov leží 59 km západně od Plzně, 51 km severně od Domažlic a 15 km východně od německé hranice. Město Tachov tvoří městská část Tachov a osady Biletín, Malý Rapotín, Mýto, Oldřichov, Světce, Velký Rapotín,Vítkov a Vilémov.
Název obce Velký Malahov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Marie (557x), Václav (536x), Josef (532x), Jan (480x), Jiří (398x), Jana (390x), Anna (366x), Petr (300x), Miroslav (273x), Pavel (270x), Jaroslav (266x), Tomáš (246x), Karel (238x), Martin (216x), Zdeněk (206x)?

Obec Velký Malahov vyhrála v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023 Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Stela a ve správním obvodu obce Horšovský Týn se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?