Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Bílovec |
| GPS souřadnice: | 49.750440N, 18.043936E |
| Nadmořská výška: | 265 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1414 (612 let) |
| Katastrální výměra: | 1 300 ha |
| Počet obyvatel: | 1 173 |
| PSČ: | 742 91 |
| Adresa URL: | www.velkealbrechtice.cz |
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Žofie a ve správním obvodu obce Bílovec se toto jméno vyskytuje přibližně 8x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Bílovec jsou: Richterová (120x), Richter (109x), Novák (78x), Lindovský (73x), Nikel (68x), Niklová (66x), Richtár (65x), Dostálová (64x), Richtárová (62x), Dostál (62x), Lindovská (61x), Nováková (60x), Stanovská (59x), Marek (57x), Lazecký (56x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Poruba s 57 619 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 12 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Bílovec jsou: Jiří (724x), Petr (697x), Jan (610x), Marie (564x), Jana (563x), Pavel (491x), Martin (448x), Tomáš (443x), Anna (437x), Miroslav (402x), Eva (385x), Jaroslav (346x), Josef (344x), Lenka (318x), Zdeněk (308x)?
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Velké Albrechtice?
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je nedávno založená přírodní botanická zahrada v západní části města Štramberk. Jejím těžištěm je starý vápencový lom, zvaný Dolní Kamenárka.
Název obce Velké Albrechtice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.