Obecní znak
Základní informace
Kraj:Královéhradecký
Okres:Trutnov
Správní obvod:Dvůr Králové nad Labem
GPS souřadnice:50.453659N, 15.858717E
Nadmořská výška:439 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1415 (609 let)
Katastrální výměra:1 093 ha
Počet obyvatel:526
PSČ:544 64
Adresa URL:www.kocbere.cz

Části obce Kocbeře: Nová Ves, Nové Kocbeře

Sportovní možnosti Kocbeře

Cykloturistika - Najděte si svoji trasu
4138 - S: Pilníkov - Staré Buky - Horní Žďár - Hajnice - Nesytá
4097 - S: Proruby - Nesytá - Vyhnánov - Kohoutov - Ch. Hradiště
4087 - S: Pilníkov - Liškárna - Vítězná - Kocbeře - Ch. Hradiště
4098 - S: Ch. Hradiště - Vlčkovice
4088 - T: Nemojov - Hájemství - Vítězná
4132 - T: Dvůr Králové - Komárov - Janská studánka
4117 - T: Ferdinandov - Kocbeře - Janská Studánka - Kohoutov - V. Bukovina
4322 - U buku (4087) - Kohoutov, Rabiš - Nový Kohoutov - Liščí hora - Hajnice (4138) - Brusnice - Tadeášovy Domky - Dolní Žďár - Dubový Dvůr - Záboří (4088) - Huntířov - Hájemství - Horní Debrné, most - údolí Kalenského p. - Vestřev, hostinec - Na poště - Prosečné (24)
4323 - Nesytá (4097) - Mravenčí domky - pod osadou Hajnice - Přebytek - Výšinka - Na Rozhraní - Dubový Dvůr - lesní křižovatka pod Sovincem (4087) - směr Pilníkov

Nové cyklotrasy:
Pilníkov - Vlčice - Čermná - Hostinné - Horní Olešnice
Horní Staré Město - Hrádeček (hrad Břecštejn) - Vlčice - Pilníkov
Realizovanými projekty došlo k vyznačení základních cyklotras:
- modrá pásová: Slemeno (napojení na trase Dolní Kalná - Ždírnice realizované DSO Krkonoše) - levobřežně údolím Horní a Dolní Olešnice - kostel Dolní Olešnice - Debrné
- žlutá pásová: Vítězná Huntířov - Nové Domy - Kateřina - Chotěvice střed - Karlovka - Podháj - Hubertova výšina - Leopold - Rudník
- Rabiš - Kašparova Hora - Vlčkovice
- Hajnice kostel v Brusnici - Střítež - 4211

Projížďka obcemi Lesa království
Vyjedeme z obce Nové Kocbeře nad továrnou a budeme pokračovat dál na západ po cyklotrase do Nového Záboří. Odtud do Záboří vede neznačená asi 1 km dlouhá cesta. Zde se již dostaneme na silnici s asfaltovým povrchem vedoucí do Komárova. Na křižovatce v Komárově odbočíme vpravo a po necelém 1 km již vjíždíme do obce Bukovina, která je stavebně spojena s Huntířovem. V Huntířově si povšimneme novogotického kostela před nimž je vsazený smírčí kříž. Od něho se mírným dostáváme stoupáním do Kocléřova. Po průjezdu zatáčkou kolem kostela již vidíme silniční odbočku na Hájemství. Na půl cestě Kocléřov → Hájemství je v lese skrytý poutní areál. Upozorní na něho autobusová zastávka. Při přímém pokračování po silnice se dostaneme do Hájemství a Starobuckéhode¬brného obklopených lesem. Obce nabízejí řadu procházkových cestiček ticho a vůni královského lesa.

Projížďky přírodou
Z Kocbeře do Ferdinandova dojedeme po cyklistické stezce. Cestou by bylo škoda minout zajímavý smírčí kříž. Z osady Ferdinandov se starobylou zbojnicí projedeme do blízkého Choustníkova Hradiště, do kterého vjedeme poblíž bývalého hradiště. Z Choustníkova Hradiště vyjedeme u kostela a odbočíme vlevo směrem na Jaroměř, za Ch. Hradištěm opět vlevo do Vlčkovic v Podkrkonoší. Na zpáteční cestě po levé straně ve stoupání na Kocbeře leží mezi poli osada Nová Ves, která má na návsi pár zajímavostí.
Druhou projížďku (tedy spíše celodenní výlet) se stejnou tématikou začínáme ve Vlčicích u kostela, kde odbočíme kolem sochy Jana Nepomuckého na polní cestu směr Čermná. Průjezdem celou obcí se dostaneme na odbočku do Chotěvic, ve kterých je několik drobných zajímavých památek. Ke konci obce proti restauraci je odbočka k bývalé osadě Kateřina, nyní rekreačnímu zařízení s vyjížďkou na velbloudech. Z vrcholu je nádherný výhled na celé Krkonoše. Z Kateřiny se vydáme k blízké osadě Nové Domky, kde odbočíme na Pilníkov, do kterého se dostaneme táhlým sjezdem.

Na projížďku obcemi a osadami se zachovalou dřevěnou architekturou
Přijedeme do Hajnice poblíž jejího středu z odbočky nad Novým Rokytníkem. Při vjezdu od obce odbočíme vlevo. Hajnice nás zaujme uskupením domků, roubenkou u kostela i řadou drobných památek. Na konci Hajnice v její části Příbytek můžeme dále pokračovat po silnici na Horní Žďár, nebo zde odbočit vlevo a lesní pěšinou projet do Horního Žďáru na Výšinku. Odtud po 1 km směr Dvůr Králové se dostaneme na odbočku do Kohoutova a jeho části Kladrub.
Druhou projížďku se stejnou tématikou začínáme ve Studenci u Trutnova odtud do Hajnice a na Nesytu. Před ní nesmíme přejet odbočku na úzkou neznačenou cestu do osady Mravenčí Domky s roubenkami. Odtud se dostaneme po lesní cestě do blízké Nesyty, kde je rozbočení silnice do Hořiček i Kohoutova. My se vydáme na Vyhnánov - Kohoutov. Těsně před obcí Vyhnánov odbočíme vlevo na lesní cestu, po které sjedeme do Běluně. Ač to celoročně nevypadá, za časného jara osadou protéká dosti divoká voda.

Vyjížďka s nádhernými přírodními scenériemi
Projížďku začínáme v příměstské rekreační oblasti Peklo u Trutnova s několika rybníky. Odtud do Vlčic, kde po vjezdu do obce odbočíme u kapličky na Horní Vlčice, kterými projedeme pod zříceninou hrádku. Na rozcestí pod zříceninou se odbočí vlevo a po turistické cestě přes pastviny vystoupáme na vrch Liška a po sjezdu si budeme hlídat odbočku k Javorníku, která nás dovedena silnici do Hertvíkovic a Mladých Buků.

Za českými granáty a polodrahokamy
Vestřev - Nové zámky se zámečkem, kde sídlila Oční léčebna. Pokračováním cesty se dostaneme kolem rýžoviště granátů do Dolní Olešnice s kostelem reprezentující význačnou památku české renesance. Projedeme Horní Olešnici a na okraji okresu leží pěkná obec Dolní Kalná s řadou větších i drobných památek. Nad obcí je vrch s planinou Rovně s výskytem polodrahokamů.
Více info zde.

Krkonošský cyklobus:
zastávka je v Dolních Vlčkovicích a vede přes Dvůr Králové a Hostinné do Vrchlabí


Pěší turistika
Vycházková cesta v okolí Dvora Králové nás zavede do přírodní rezervace Čertovy hrady.
- Modrá trasa 1: Dvůr Králové, bus nádr. - Zálesí 3 km (+150 m) - Čertovy hrady 5 km - Zátluky 5,5 km
- Modrá trasa 2: Čertovy hrady - Komárov - Janská Studánka - Nové Záboří - u Pilečka - Dubový Dvůr - Staré Buky
- Modrá trasa 3: Běluň - Komárov - Maršov u Úpice

Trasa vede po levém břehu údolní nádrže, pokračuje podél hradiska Bradlo, od něhož prudce klesá do údolí Kalenského potoka, odkud nás přes hřbet vede k Olešnici a do Hostinného.
- Zelená trasa 1: Bílá Třemešná, Aleje - přehrada Bílá Třemešná 1 km - Horní Debrné, most 8 km - Bradlo, valy 11,5 km (+190 km) - Nové Zámky 13 km (-170 m) -Hostinné, bus nádr. 16,5 km (+80 m, -80 m)
- Zelená trasa 2: Hájemství - Kocléřov - Ptačí Domky - Záboří - Janská Studánka
- Zelená trasa 3: Hajnice - Liščí hora - Kohoutov

Přechodová cesta z Podkrkonoší na severní okraj Hradecka. Vede lesními partiemi Kocléřovského hřbetu a romatnickým údolím Běluňky. Na trase jsou krátká a nevelká převýšení.
- Červená trasa 1: Kuks, most - Vlčkovice v Podkrkonoší 2,5 km - Kašparova hora 5,5 km - Kohoutov 6,5 km - Kladruby - Harcov 9 km - Žďár 11,5 km - Chvalkovice, koupaliště 15 km - Miskolezy 16,5 km - Malá Skalice, kostel 21 km - Česká Skalice, náměstí 21,5 km
Pohodlná cesta, spojující Zvičinu s podhůřím Krkonoš.
- Červená trasa 2: Zvičina, Raisova chata - Horní Brusnice, kostel 3 km (-230 m) - Mostek, ČD 6 km - Zadní Mostek 8 km - Dolní Olešnice, bus 11 km - 140 m) - Hostinné, bus nádr. 14 km (+80 m, -80 m)

Cesta lesem Království vede osamělými místy. Mírně zvlněný terén. Doporučujeme v době zrání lesních plodů.
- Žlutá trasa 1: Janská Studánka - Nové Kocbeře, bus 1 km - u Liščí hory 5,5 km (+120 m) - Na Kamenici - Vyhnánov, kaple 8,5 km (-120m) - Běluň 9,5 km (+40 m) - Harcov 11 km (-30 m)
- Žlutá trasa 2: Dvůr Králové - Hájemství - Horní Dobrné - Mostek


Hippoturistika

V současné době jsou hipposlužby (půjčování koní k vyjížďkám, výuka jízdy na koni) poskytovány ve Vítězné, Chotěvicích a Pilníkově.


Geocaching je turistická, navigační a trochu i internetová hra. Všechno najednou. Spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku, které se v angličtině říká cache, čtěte keš. Na internetu zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace. Ostatní potom tuto schránku pomocí map a navigátorů GPS hledají. Při nalezení se zapíšou do sešitku ve schránce, případně si vyberou něco z obsahu a výměnou do cache vloží něco svého. Po návratu svůj nález anebo i neúspěch svěří speciální internetové schránce.

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Kocbeře

Počasí meteostanice Dvůr Králové nad Labem

Vzdálenost meteostanice od obce Kocbeře: 3 km

Poslední data: 16.6.2024 17:10

Umístění: 321 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Dvůr Králové nad Labem

Teplota
23,4
°C
Zdánlivá teplota
22,3
°C
Rosný bod
9,2
°C
Vlhkost
40,7
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
403,0
W/m2
Atmosférický tlak
1010,2
hPa
Směr větru
SV
Rychlost větru
1,3
m/s
Nárazový vítr
2,6
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Dvůr Králové nad Labem

Dnes
10/22
°C
Zítra
12/24
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Kocbeře se také nachází

Běluň

Běluň

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Běluň

Běluň

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (V)

/
Bílá Třemešná

Bílá Třemešná

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 1 336

/
Brod

Brod

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Brzice

Brzice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)
Počet obyvatel: 238

/
Bukovina

Bukovina

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SZ)

/
Chlístov

Chlístov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Chotěvice

Chotěvice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 019

/
Choustníkovo Hradiště

Choustníkovo Hradiště

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (JV)
Počet obyvatel: 566

/
Chvalkovice

Chvalkovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JV)
Počet obyvatel: 755

/
Dolní Brusnice

Dolní Brusnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 378

/
Dolní Dehtov

Dolní Dehtov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (Z)

/
Dolní Nemojov

Dolní Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/ / /
Doubravice

Doubravice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 388

/
Dubenec

Dubenec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)
Počet obyvatel: 675

/
Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (JZ)
Počet obyvatel: 14 816

/
Hájemství

Hájemství

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/
Hajnice

Hajnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (SV)
Počet obyvatel: 1 037

/
Heřmanice

Heřmanice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)
Počet obyvatel: 420

/
Hořičky

Hořičky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (V)
Počet obyvatel: 579

/
Horní Dehtov

Horní Dehtov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (Z)

/
Horní Dolce

Horní Dolce

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Horní Nemojov

Horní Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)

/ / /
Horní Žďár

Horní Žďár

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (S)

/
Hřibojedy

Hřibojedy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)
Počet obyvatel: 227

/
Huntířov

Huntířov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SZ)

/
Hvězda

Hvězda

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Kašov

Kašov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)

/
Kocléřov

Kocléřov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (SZ)

/
Kohoutov

Kohoutov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (V)
Počet obyvatel: 282

/
Komárov

Komárov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (Z)

/
Komárov

Komárov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Kopaniny

Kopaniny

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)

/
Krabčice

Krabčice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Křižanov

Křižanov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (V)

/
Kuks

Kuks

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 269

/
Libotov

Libotov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 175

/
Lipnice

Lipnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Litíč

Litíč

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 192

/
Malá Bukovina

Malá Bukovina

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JV)

/
Maršov u Úpice

Maršov u Úpice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 191

/
Mezilečí

Mezilečí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)
Počet obyvatel: 146

/
Nemojov

Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 810

/
Nouzov

Nouzov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Nová Ves

Nová Ves

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 1 km (JZ)

/
Nové Kocbeře

Nové Kocbeře

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 1 km (S)

/
Nové Lesy

Nové Lesy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/ /
Nový Dvůr

Nový Dvůr

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Nový Nemojov

Nový Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/
Nový Rokytník

Nový Rokytník

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Pilníkov

Pilníkov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 1 189

/
Posadov

Posadov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Proruby

Proruby

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/ /
Řečice

Řečice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Slotov

Slotov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)

/
Souvrať

Souvrať

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (Z)

/
Stanovice

Stanovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 55

/
Staré Buky

Staré Buky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 651

/ /
Střeziměřice

Střeziměřice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Střítež

Střítež

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SV)

/
Studenec

Studenec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (SV)

/
Velehrádek

Velehrádek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Velká Bukovina

Velká Bukovina

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JV)

/
Verdek

Verdek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (Z)

/
Vestec

Vestec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Vítězná

Vítězná

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 464

/
Vlčkovice v Podkrkonoší

Vlčkovice v Podkrkonoší

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JV)
Počet obyvatel: 363

/
Výhled

Výhled

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JV)

/
Výšinka

Výšinka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (S)

/
Záboří

Záboří

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SZ)

/
Zábřezí

Zábřezí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Zábřezí-Řečice

Zábřezí-Řečice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)
Počet obyvatel: 142

/
Zálesí

Zálesí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JZ)

/
Zaloňov

Zaloňov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 455

/
Zboží

Zboží

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (J)

/
Žďár

Žďár

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Žireč

Žireč

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (J)

/
/ /
Hospital Kuks

Hospital Kuks

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)

/ / / / / / / / / / / / / / / / /
Hrad Pecka

Hrad Pecka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 18 km (Z)

/ / / / /

Reklama
Víte že?

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Kocbeře zvýšil o 19?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Název obce Kocbeře se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Bikepark Aldrov Vítkovice

Bikepark Aldrov Vítkovice je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Kocbeře?

Bikepark Aldrov Vítkovice v Krkonoších nabízí jednosměrné terénní stezky v lesích na svazích Aldrova. Začátek stezek je na vrcholu Aldrova a konec u nástupní stanice na lanovou dráhu.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Rychlebské stezky

Rychlebské stezky je ve vzdušné vzdálenosti 93 km od obce Kocbeře?

Rychlebské stezky v Černé Vodě jsou oblíbeným místem pro milovníky horských kol. Nabízí více než 70 km různorodých stezek, které jsou sjízdné i za deště.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).

Přehrada Les Království

Přehrada Les Království je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Kocbeře?

Gravitační přehradní nádrž byla postavená v letech 1910–1919 na Labi z důvodu rozsáhlé potopy v roce 1897. Nádrž slouží jako ochrana před povodněmi a hydroenergetickým účelům. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná,

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové

Rotunda sv. Kateřiny v České Třebové je ve vzdušné vzdálenosti 74 km od obce Kocbeře?

Rotunda sv. Kateřiny, kterou najdeme na okraji města Česká Třebová směrem na Skuhorv, pochází zřejmě z počátku 13. století.

Ke dni 26.3.2021 žilo v Královéhradeckém kraji 538 303 obyvatel, z toho 266 017 mužů a 272 286 žen?

Praha

Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 129 145 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 109 km?

Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.

Archeopark Všestary

Archeopark Všestary je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Kocbeře?

Archeopark pravěku Všestary je unikátní svým zaměřením a je jediným takto komplexně fungujícím archeoparkem v České republice. Archeopark se nachází 7 km severozápadně od Hradce Králové a seznámí vás s životem pravěkých lidí

Reklama