Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Klatovy |
| Správní obvod: | Klatovy |
| GPS souřadnice: | 49.432049N, 13.469471E |
| Nadmořská výška: | 498 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1437 (589 let) |
| Katastrální výměra: | 404 ha |
| Počet obyvatel: | 62 |
| PSČ: | 339 01 |
| Adresa URL: | www.mlynskestruhadlo.cz |
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Klatovy jsou: Toman (247x), Tomanová (239x), Novák (194x), Nováková (176x), Janda (160x), Jandová (144x), Černá (141x), Černý (129x), Matějková (128x), Matějka (122x), Kolář (122x), Králová (112x), Burešová (110x), Kolářová (107x), Král (95x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Klatovy se toto jméno vyskytuje přibližně 165x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 35 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Název obce Mlýnské Struhadlo se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Klatovy jsou: Václav (1 862x), Marie (1 843x), Josef (1 631x), Jan (1 531x), Jana (1 390x), Jiří (1 255x), Petr (1 158x), Pavel (982x), Karel (929x), Jaroslav (900x), Anna (885x), Miroslav (860x), Zdeněk (781x), František (779x), Tomáš (692x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Arboretum Americká zahrada je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Mlýnské Struhadlo?
Národní přírodní památka Americká zahrada se nachází v lesním komplexu Žďár pod rozhlednou Bolfánek, zhruba 2 km od Chudenic a byla vyhlášena chráněným územím v roce 1969 Ministerstvem kultury.