V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Český Krumlov |
Správní obvod: | Kaplice |
GPS souřadnice: | 48.762705N, 14.545729E |
Nadmořská výška: | 632 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1266 (759 let) |
Katastrální výměra: | 1 251 ha |
Počet obyvatel: | 375 |
PSČ: | 382 41 |
Adresa URL: | www.sobenov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Soběnov: 16 km
Poslední data: 30.4.2025 11:20
Umístění: 461 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je České Budějovice s 89 078 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 24 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Kaplice jsou: Jan (752x), Marie (702x), Jiří (543x), Petr (496x), Jana (496x), Josef (486x), Pavel (431x), František (430x), Jaroslav (359x), Václav (329x), Anna (300x), Karel (294x), Miroslav (281x), Tomáš (269x), Martin (268x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kaplice jsou: Nováková (59x), Marková (59x), Dvořák (59x), Marek (58x), Dvořáková (53x), Šedivý (49x), Novák (46x), Mikešová (45x), Novotný (44x), Novotná (42x), Šedivá (41x), Svobodová (40x), Růžička (39x), Bláhová (39x), Bláha (38x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Kaplice se toto jméno vyskytuje přibližně 3x?
Název obce Soběnov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?