Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Jičín |
Správní obvod: | Hořice |
GPS souřadnice: | 50.438864N, 15.654239E |
Nadmořská výška: | 479 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1267 (758 let) |
Katastrální výměra: | 639 ha |
Počet obyvatel: | 97 |
PSČ: | 507 71 |
Adresa URL: | www.ouborek.estranky.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Borek: 3 km
Poslední data: 30.4.2025 18:10
Umístění: 495 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Archeopark Všestary je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Borek?
Archeopark pravěku Všestary je unikátní svým zaměřením a je jediným takto komplexně fungujícím archeoparkem v České republice. Archeopark se nachází 7 km severozápadně od Hradce Králové a seznámí vás s životem pravěkých lidí
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Hořice jsou: Jiří (538x), Jana (507x), Jan (469x), Josef (466x), Jaroslav (443x), Petr (434x), Martin (351x), Hana (350x), Marie (349x), Tomáš (306x), Pavel (304x), Miroslav (290x), Eva (265x), Jaroslava (250x), Milan (240x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Přehrada Les Království je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Borek?
Gravitační přehradní nádrž byla postavená v letech 1910–1919 na Labi z důvodu rozsáhlé potopy v roce 1897. Nádrž slouží jako ochrana před povodněmi a hydroenergetickým účelům. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná,
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Hořice se toto jméno nevyskytuje?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 95 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Název obce Borek se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 20x?
Název obce Borek v jednotlivých krajích: Středočeský: 5x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 3x, Karlovarský: 1x, Ústecký: 1x, Liberecký: 3x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Vysočina: 1x.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hořice jsou: Novotná (81x), Novotný (78x), Novák (76x), Nováková (74x), Nosková (68x), Pour (60x), Nosek (60x), Černá (54x), Pourová (52x), Vávrová (49x), Vávra (49x), Hátlová (49x), Horáková (49x), Horák (49x), Svoboda (47x)?
Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Borek?
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).