Obecní znak
Základní informace
Kraj:Královéhradecký
Okres:Jičín
Správní obvod:Hořice
GPS souřadnice:50.403818N, 15.682261E
Nadmořská výška:334 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1124 (900 let)
Katastrální výměra:893 ha
Počet obyvatel:883
PSČ:507 71
Adresa URL:www.miletin.cz

Památky a zajímavosti Miletín

V obci Miletín můžeme navštívit zámek, kostel Zvěstování Panny Marie a několik dalších kulturních a historických památek.

Miletínský zámek
Dříve stával v Miletíně hrad, založen jako hrad lovčí uprostřed rozsáhlých lesů. Stál již r. 1124, neboť v něm vévoda český Vladislav hostil sv. Otta, biskupa Barberského na jeho cestě do Pomořan. Stál dle pověsti nedaleko od toho místa, na němž nynější zámek a to s průčelím k východu. V r. 1565 je zmínka v zápise jako o tvrzi a r. 1628 v zápise Albrechta z Valdštejna je nazván zámkem. Nynější zámek byl založen r. 1693 Jiřím Fridrichem hrabětem z Oppersdorfu. Ještě nedostavěný v r. 1699 z většího dílu shořel. Roku 1703 byla sepsána nová smlouva o jeho dostavění. V roce 1753 shořela na zámku střecha. Josef Jan Sosnovec (Miletín držel v letech 1766 - 1780) dal zámek opravit a u hlavního vchodu přestavět altán a na něm zhotovit 2 lvy se svým znakem. V roce 1846 při velkém požáru zámek také utrpěl - vyhořel až na klenutí v přízemí. Majitel Miletína Hynek Václav Falge dal po požáru zámek dostavět a opravit. Jeho Jasnost kníže Alexandr z Schonburg-Hartenšteina dal po roce 1882 zámek vkusně opravit. V r. 1897 se ujal řízení panství Jan Schonburg-Hartenštein. V r. 1914 převzala velkostatek Moravská agrární banka a některé dvory (Dvorec, Dolenec, Jeníkov, Falgov) odprodala. Zbytek velkostatku se zámkem, zahradou, parkem, polnostmi a lesy koupil r. 1915 Jan Alfons Šimáček. V r. 1941 vše zdědila dcera Marie Stýblová roz. Šimáčková. Po r. 1948 byl zámek využíván jako domov pro děti rodičů pracujících v zahraničí, později jako školící středisko celní správy. Současně je objekt s pozemky vrácen potomkům posledních majitelů.

Kostel Zvěstování Panny Marie
Náleží k nejstarším kostelů. Presbyterium bylo údajně postaveno ze základních kamenů rozbořeného "Kamenného hrádku" (Schlosberku) u Úhlejova a bylo klášterní kaplí. Duchovní správa za dob řádu Německých rytířů (1241 - 1423) byla řízena zvláštním farářem. Po zrušení kláštera (doby husitská) byly v kostele konány služby Boží pod obojí až do doby pobělohorské. V r. 1607 a 1608 byl kostel důkladně opraven ( Bartoloměj z Valdštejna). Naproti sakristii byla přistavěna kaple, zřízen kůr a k němu schody. R. 1662 za majitele Viléma Krištofa Maxmiliána z Valdštejna byly přemístěny postranní dveře - viz. Letopočet nad nimi uvedený a obnovena kazatelna. R. 1754 věnovala Marie Anna hraběnka z Morzinu na hlavní oltář obraz Navštívení Panny Marie (od Josefa Ruse z Litiče). Její manžel Ferdinand hrabě z Morzinu dal r. 1755 zhotovit postranní oltář sv. Jana Nepomuckého (obraz od Ondřeje Maywalda z Hradce Králové, oltář od Františka Dekrta z Hradce Králové). R. 1758 dali oba zhotovit postranní oltář sv. Anny (obraz J. Rus a oltář F. Dekrt). Dále hrabě z Morzinu daroval kostelu r. 1764 3 obrazy: sv Floriána, srdce Ježíšova a Panny Marie od J. Ruse). Marie Anna vyplnila vůli praděda V.K.M. Z Valdštejna, který odkázal kostelu 5 tisíc zlatých a ujistila příjmy farářovy (viz Zazděná kamenná deska v sakristii - pod nápisem znaky hrabat z Magni a Morzinu " zajímavost - kdykoli se deska opotí, třetí den se dostaví déšť"). V přistavěné kapli se zřídilo " Bratrstvo smrtelných úzkostí Krista Pána" oltář nad sakristií kůr literátský. Křtitelnice z cínu je z r. 1522, kámen pod ní z r. 1608. R. 1768 dal Josef Jan Sosnovec, svobodný pán z Vlkanova k hlavním dveřím přistavět síňku (směr k Parkáni), nade vchod znak Vlkánův. Hřbitov dal obehnat zdí (použity pomníky a náhrobky ze hřbitova). Na severní straně dal vystavět kostnici s oltářem a příhradami pro kosti. Při kopání základů pro síňku byly náhrobky od hlavních dveří vyzdviženy a do zdi síňky postaveny.

Miletínské lázně zv. Svatojanské
Lázně byly založeny v 18. století majitelkou panství Miletína, Marií Annou hraběnkou z Magni, provdanou z Kolovrat, později z Marzinu, a to nejpozději v r. 1750. U lázní byla totiž roku 1750 paní hraběnkou vystavěna kaple sv. Jana Nepomuckého a to "k pohodlí lázeňských hostí". Dům s byty pro hosty a hostinec byly dřevěné budovy. Na levém břehu Bystřice (nyní najdete na mapách potok "Bystrý" - historický název je však Bystřice) v údolí byla poustevna, k níž se šlo přes dřevěný most, níže byl krytý most z téhož materiálu, vedoucí ke koupelím. Dřevěný hostinec a dům pro hosty časem zchátraly, a proto je dal Hynek Václav Falge zbořit a r. 1834 nechal postavit nový zděný hostinec o jednom patře. Zároveň zřídil nový klenutý most ke koupelím. Koupelny s dřevěnými vanami a kotelna k ohřívání léčivé vody během světové války a v pozdějších letech úplně zpustly a byly rozbořeny. Kaple, hostinec i klenutý most však stojí dodnes.

Dřevěný kříž blíže kaple na skále a pod ním plechovou tabuli s modlitbou dala postavit Johanna, vdova po rytíři z Albeku roz. Falgovou, r, 1848.

Dle vzpomínek pana MUDr. Stanislava Vejse byly ještě před r. 1910 lázně v letních měsících v provozu. V r. 1913 měl miletínský lékař MUDr. Oldřich Chmelař s několika společníky úmysl vybudovat na tom místě nákladné, moderní sanatorium, byl však hned na počátku války povolán k vojsku. V r. 1915 koupili miletínský velkostatek včetně lázní manželé Šimáčkovi. Po jejich smrti v r. 1941 vše zdědila jejich dcera Marie Stýblová. Na základě rozboru vody s léčebnými účinky se začala zabývat myšlenkou vybudovat moderní lázně, ale doba okupace i zadlužení a pozdější konfiskace celého velkostatku tyto plány zhanily.

Kromě vyčištění studánky na levém břehu říčky je dnes využíván pramen u potoka blízko první brodecké chalupy u Lázní. Jezdí si sem pro vodu lidé i lidé z širokého okolí. Další pramen je u lesní cesty směrem k Trotince, říká se mu "Farářova studánka".

V kapli se nachází socha sv. Jana Nepomuckého. O ní tvrdil Josef Petera Třebitošťský, že je největší podobou Karla Hynka Máchy. Mohl to posoudit, protože byl Máchovým spolužákem na filozofické fakultě v Praze (byl také přítelem K. J. Erbena). K.H. Mácha při své Krkonošské pouti (viz Máchovy zápisky z let 1833 - 34), svého přítele Peteru v Třebihošti navštívil na jeho statku č. 52, kde s ním na zahradě probděl krásnou letní noc, nechtěje ulehnouti.

Dnešní upravený vzhled kaple a mostu svědčí o tom, že si Miletín a Rohoznice historických památek váží. Lázně se nacházejí na hranici obou katastrů. Budova hostince byla vrácena potomkům posledních majitelů, rekreační zařízení je majetkem Pardubické rafinerie minerálních olejů.

Miletínská věž
Stála na tomto místě již v době, kdy Miletín vlastnil Německý řád špitálních bratří Jerusalémských Panny Marie (Řád Německých rytířů), který působil v Miletíně v letech 1241-1423.

Byla to původně hlavní brána do kláštera ze strany východní. Roku 1586 byla na tři patra vyvýšena. Na východ je nápis "Sub umbra alarum tuarum tege nos dme. 1586" a znaky rodů z Valdštejna. Z Hustířan, Bohdaneckých z Hodkova, Radeckých z Radce a města Miletína (na přímluvu Jiřího z Valdštejna povolil císař r. 1580 Miletínu užívání znaku sv. Jiří na oři kopím draka probodajícího. Znaky byly umístěny zřejmě Bartolomějem z Valdštejna, který měl za manželku Magdalenu roz. Bohdaneckou z Hodkova.

V prvním patře nad vchodem byly hodiny, v druhém 4 zvony z toho jeden umíráček. Tři zvony umístěné vedle sebe měly název "HRUBÝ" o váze 20 centů, "KRUPLAVÝ" (křaplavý) 16 centů a "POLEDNÍK" 8 centů. Ve třetím patře byl byt hlásného, kolem něhož byla zděná pavlač. V báni byly cimbály a na báni kříž s hvězdou, s půlměsícem a hromosvodem. Na největším zvonu byl znak Valdštejnských a Bohdaneckých z Hodkova. Zvony měly příjemný souzvuk - laděný pro Te Deum.

Miletínská radnice
První zmíňka o "Radnici" je z roku 1565, kdy Jiří z Valdštýna dal vystavěti na náměstí miletínském radní dům (radnici) z kamene o jednom poschodí, s věžičkou a vedle ní tři masné krámy řezníkům. Vedle radnice byla kašna pro vodu a kousek dále rybníček pro případné ohně. Na počátku století devatenáctého zřídilo se mezi radnicí a masnými krámky přístřeší pro stříkačku k hašení ohně.Tato radnice byla v roce 1844 (dle jiné kroniky r. 1842) zbořena. Masné krámky vyhořely při velkém požáru v roce 1846. Stála v místech kde nyní stojí pomník K. J. Erbena.

Miletínské MODLITBIČKY
V Miletíně můžete koupit Modlitbičky na dvou různých místech. A pak to jsou buď výrobky tradičního výrobce "Erbenovy Miletínské Modlitbičky", nebo výrobky jeho tradičního konkurenta - "Miletínské Modlitbičky" cukrářství Laušman.

Tipy na výlet v obci Miletín a jejím okolí.

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Miletín

Počasí meteostanice Zábřezí - Řečice

Vzdálenost meteostanice od obce Miletín: 4 km

Poslední data: 21.6.2024 17:10

Umístění: 428 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Zábřezí - Řečice

Teplota
27,9
°C
Zdánlivá teplota
31,1
°C
Rosný bod
21,0
°C
Vlhkost
66,3
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
126,6
W/m2
Atmosférický tlak
1011,6
hPa
Směr větru
V
Rychlost větru
1,8
m/s
Nárazový vítr
2,5
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Zábřezí - Řečice

Dnes
12/29
°C
Zítra
14/21
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Miletín se také nachází

Arnoštov

Arnoštov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Bašnice

Bašnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 212

/
Bertoldka

Bertoldka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/
Bezník

Bezník

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (SZ)

/
Bílá Třemešná

Bílá Třemešná

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (SV)
Počet obyvatel: 1 336

/
Bílé Poličany

Bílé Poličany

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (V)
Počet obyvatel: 157

/
Bílsko u Hořic

Bílsko u Hořic

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 119

/
Boháňka

Boháňka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (JV)
Počet obyvatel: 264

/
Borek

Borek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SZ)
Počet obyvatel: 97

/
Březovice

Březovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (J)

/
Brtev

Brtev

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/ /
Čenice 2.díl

Čenice 2.díl

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JV)

/
Cerekvice nad Bystřicí

Cerekvice nad Bystřicí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 783

/
Černín

Černín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Červená Třemešná

Červená Třemešná

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (Z)
Počet obyvatel: 170

/
Chloumek

Chloumek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (J)

/
Chloumky

Chloumky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)

/
Chlum

Chlum

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Chodovice

Chodovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JZ)

/
Chotěborky

Chotěborky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Chroustov

Chroustov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (S)

/
Chvalina

Chvalina

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Dobeš

Dobeš

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (Z)

/
Dobrá Voda u Hořic

Dobrá Voda u Hořic

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 588

/
Dolní Brusnice

Dolní Brusnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SV)
Počet obyvatel: 378

/ /
Dolní Dehtov

Dolní Dehtov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SV)

/
Dolní Javoří

Dolní Javoří

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/ /
Dolní Nemojov

Dolní Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/ /
Doubrava

Doubrava

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (JZ)

/
Doubravice

Doubravice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (V)
Počet obyvatel: 388

/
Dubenec

Dubenec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)
Počet obyvatel: 675

/
Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (V)
Počet obyvatel: 14 816

/
Holovousy

Holovousy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 532

/
Hořice

Hořice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)
Počet obyvatel: 8 080

/
Horní Brusnice

Horní Brusnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 439

/ /
Horní Dehtov

Horní Dehtov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SV)

/
Horní Javoří

Horní Javoří

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Horní Nemojov

Horní Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/ /
Jeřice

Jeřice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (J)
Počet obyvatel: 404

/
Jeřičky

Jeřičky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Kal

Kal

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Lanžov

Lanžov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (V)
Počet obyvatel: 215

/
Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 3 569

/
Lhotka

Lhotka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (JV)

/
Libín

Libín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (Z)

/
Libonice

Libonice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Libotov

Libotov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)
Počet obyvatel: 175

/
Lipnice

Lipnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (V)

/
Lukavec u Hořic

Lukavec u Hořic

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (Z)
Počet obyvatel: 322

/
Milovice u Hořic

Milovice u Hořic

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 285

/
Miřejov

Miřejov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JV)

/
Mostek

Mostek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 1 164

/
Nemojov

Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 810

/
Nové Lesy

Nové Lesy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SV)

/
Nový Nemojov

Nový Nemojov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Ostrov

Ostrov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)

/
Pecka

Pecka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 280

/ /
Rašín

Rašín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 108

/
Řečice

Řečice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (V)

/
Rohoznice

Rohoznice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (JV)
Počet obyvatel: 313

/
Šárovcova Lhota

Šárovcova Lhota

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 212

/
Sedlec

Sedlec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)

/
Skála

Skála

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JV)

/
Souvrať

Souvrať

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (S)

/
Staňkov

Staňkov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (S)

/ / /
Tetín

Tetín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SZ)
Počet obyvatel: 158

/
Tikov

Tikov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/
Třebihošť

Třebihošť

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SV)
Počet obyvatel: 449

/
Třebnouševes

Třebnouševes

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 282

/
Třebovětice

Třebovětice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (J)

/
Trotina

Trotina

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (V)
Počet obyvatel: 83

/
Úhlejov

Úhlejov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (S)
Počet obyvatel: 140

/
Velehrádek

Velehrádek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (V)

/
Velký Vřešťov

Velký Vřešťov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)
Počet obyvatel: 248

/
Verdek

Verdek

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Vidoň

Vidoň

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (SZ)

/
Vidonice

Vidonice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Vilantice

Vilantice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)
Počet obyvatel: 212

/
Vinice

Vinice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Votuz

Votuz

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (J)

/
Vřesník

Vřesník

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (SZ)
Počet obyvatel: 101

/
Záborov

Záborov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JV)

/
Zábřezí

Zábřezí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (V)

/
Zábřezí-Řečice

Zábřezí-Řečice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (V)
Počet obyvatel: 142

/
Zálesí

Zálesí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Zdobín

Zdobín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (SV)
Počet obyvatel: 141

/
Želejov

Želejov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (SZ)

/
Želkovice

Želkovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JV)

/
Žíželeves

Žíželeves

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JV)

/ / / / / / /
Hrad Pecka

Hrad Pecka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/ / /
Rozhledna Chlum

Rozhledna Chlum

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 15 km (J)

/
Hospital Kuks

Hospital Kuks

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 15 km (V)

/ / / / / / / / /

Reklama
Víte že?

Název obce Miletín se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Miletín v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x.

Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Miletín?

Jednou z nepřehlédnutelných kulturně historických památek města Hořice je Masarykova věž samostatnosti, která je umístěna přímo nad městem na hřebeni Hořického chlumu ve výšce 408 m n. m.

Hospital Kuks

Hospital Kuks je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Miletín?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 36 km od obce Miletín?

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.) v Krkonošském krasu.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Archeopark Všestary

Archeopark Všestary je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Miletín?

Archeopark pravěku Všestary je unikátní svým zaměřením a je jediným takto komplexně fungujícím archeoparkem v České republice. Archeopark se nachází 7 km severozápadně od Hradce Králové a seznámí vás s životem pravěkých lidí

Ke dni 26.3.2021 žilo v Královéhradeckém kraji 538 303 obyvatel, z toho 266 017 mužů a 272 286 žen?

Dvůr Králové nad Labem

Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Dvůr Králové nad Labem s 14 816 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 10 km?

Město Dvůr Králové nad Labem (něm. Königinhof an der Elbe) se nachází v centrální části Královéhradeckého kraje, asi 35 km severně od Hradce Králové a 19 km jižně od Trutnova. Město spravuje tyto podobce: Lipnice, Verdek, Zboží, Žireč a Žirecká Podstráň.

Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové

Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Miletín?

Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Ke dni 1.1.2024 žilo v obci Miletín 450 mužů a 433 žen?

Výročí 900 let

V roce 2024 slaví obec Miletín výročí 900 let od první písemné zmínky 1124.

Reklama