Hrad Pecka
Hrad Pecka je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Ostroměř?
Malebná silueta hradu Pecka dominuje vrchu nad stejnojmenným městysem, v krajině mezi Novou Pakou a Zvičinou. Hradu se také říká "perla Podkrkonoší".

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Jičín |
| Správní obvod: | Hořice |
| GPS souřadnice: | 50.372458N, 15.549487E |
| Nadmořská výška: | 263 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1382 (644 let) |
| Katastrální výměra: | 1 233 ha |
| Počet obyvatel: | 1 309 |
| PSČ: | 507 52 |
| Adresa URL: | www.ostromer.cz |
Části obce Ostroměř: Domoslavice, Nové Smrkovice, Sylvárův Újezd
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Hradec Králové s 86 416 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hořice jsou: Novotná (81x), Novotný (78x), Novák (76x), Nováková (74x), Nosková (68x), Pour (60x), Nosek (60x), Černá (54x), Pourová (52x), Vávrová (49x), Vávra (49x), Hátlová (49x), Horáková (49x), Horák (49x), Svoboda (47x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Dnes má svátek Miroslava a ve správním obvodu obce Hořice se toto jméno vyskytuje přibližně 67x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Hořice jsou: Jiří (538x), Jana (507x), Jan (469x), Josef (466x), Jaroslav (443x), Petr (434x), Martin (351x), Hana (350x), Marie (349x), Tomáš (306x), Pavel (304x), Miroslav (290x), Eva (265x), Jaroslava (250x), Milan (240x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Ostroměř se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.