Chalupa u Bylinkářky
Ranní káva uprostřed vonících záhonů. Příroda a výlety za historií. Sklenička vína na lavičce zalité zapadajícím sluncem. Vítejte na chalupě U Bylinkářky.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Lužany: 8km

| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Plzeň-jih |
| Správní obvod: | Přeštice |
| GPS souřadnice: | 49.546643N, 13.315738E |
| Nadmořská výška: | 358 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1175 (850 let) |
| Katastrální výměra: | 944 ha |
| Počet obyvatel: | 708 |
| PSČ: | 334 54 |
| Adresa URL: | www.obec-luzany.cz |
Části obce Lužany: Dlouhá Louka, Zelená Hora, Zelené
Ranní káva uprostřed vonících záhonů. Příroda a výlety za historií. Sklenička vína na lavičce zalité zapadajícím sluncem. Vítejte na chalupě U Bylinkářky.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Lužany: 8km
Prostorný dům, položený na kraji malé obce na hranici okresů Plzeň - jih, Klatovy a Domažlice, s velkou ohrazenou okrasnou zahradou, dvorem s možností parkování, uzamykatelnou garáží. Na zahradě velká pergola, ohniště, trampolína, houpačka a pískoviště. Kl...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Lužany: 9km
Pronájem rekonstruované stylové chalupy na venkově, s dispozičním řešením 2+kk, kde najdete zázemí pro příjemně strávenou dovolenou max. pro 4 osoby. Perfektní místo pro páry nebo rodiny s dětmi, které mají možnost se na hospodářském dvoře setkat s koňmi n...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Lužany: 8km
Vzdálenost meteostanice od obce Lužany: 8 km
Poslední data: 19.11.2025 01:40
Umístění: 400 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Alžběta a ve správním obvodu obce Přeštice se toto jméno vyskytuje přibližně 20x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Název obce Lužany se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Lužany v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 2x.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 22 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Přeštice jsou: Černý (78x), Černá (71x), Kaslová (66x), Kučera (62x), Duchek (62x), Kasl (61x), Duchková (60x), Hrubý (57x), Hrubá (56x), Benešová (56x), Fořt (54x), Havlíčková (53x), Sedláčková (52x), Bradová (51x), Brada (51x)?
Nejčastější jména ve správním obvodu Přeštice jsou: Václav (831x), Josef (773x), Jan (725x), Marie (716x), Jana (616x), Jiří (583x), Jaroslav (514x), Petr (498x), Pavel (454x), Anna (418x), Karel (373x), Miroslav (346x), Martin (338x), Tomáš (331x), Hana (331x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V roce 2025 slaví obec Lužany výročí 850 let od první písemné zmínky 1175.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?