Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Česká Lípa |
Správní obvod: | Česká Lípa |
GPS souřadnice: | 50.655049N, 14.532285E |
Nadmořská výška: | 254 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1524 (501 let) |
Katastrální výměra: | 566 ha |
Počet obyvatel: | 691 |
PSČ: | 470 01 |
Adresa URL: | www.sosnova.org |
Vzdálenost meteostanice od obce Sosnová: 2 km
Poslední data: 30.4.2025 18:10
Umístění: 248 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Sosnová se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Sosnová v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Moravskoslezský: 1x.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Česká Lípa jsou: Nováková (316x), Novák (296x), Svoboda (249x), Novotný (242x), Svobodová (238x), Novotná (235x), Černý (212x), Dvořáková (185x), Dvořák (185x), Černá (181x), Procházková (151x), Procházka (134x), Kučerová (118x), Veselá (106x), Veselý (101x)?
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Česká Lípa se toto jméno vyskytuje přibližně 7x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Česká Lípa jsou: Jiří (2 296x), Jan (2 136x), Petr (2 128x), Jana (1 971x), Josef (1 674x), Jaroslav (1 625x), Pavel (1 513x), Marie (1 419x), Martin (1 359x), Tomáš (1 217x), Miroslav (1 211x), Hana (1 137x), Eva (1 101x), Václav (1 098x), Lenka (971x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 65 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?