Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | České Budějovice |
Správní obvod: | České Budějovice |
GPS souřadnice: | 48.901431N, 14.487876E |
Nadmořská výška: | 406 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1262 (763 let) |
Katastrální výměra: | 510 ha |
Počet obyvatel: | 430 |
PSČ: | 370 07 |
Adresa URL: | www.plav.cz/ |
Vzdálenost meteostanice od obce Plav: 3 km
Poslední data: 15.6.2025 17:50
Umístění: 403 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu České Budějovice jsou: Dvořáková (641x), Dvořák (623x), Nováková (600x), Novák (574x), Novotná (507x), Novotný (498x), Svobodová (302x), Svoboda (283x), Kadlecová (270x), Kadlec (267x), Kolářová (262x), Kučerová (258x), Zemanová (255x), Marková (253x), Marek (242x)?
Dnes má svátek Vít a ve správním obvodu obce České Budějovice se toto jméno vyskytuje přibližně 302x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu České Budějovice jsou: Jan (5 697x), Marie (5 514x), Jiří (4 565x), Jana (4 444x), Petr (4 094x), Josef (3 302x), Pavel (3 297x), Václav (3 010x), Martin (2 782x), František (2 777x), Tomáš (2 564x), Jaroslav (2 443x), Miroslav (2 313x), Eva (2 285x), Hana (2 261x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 123 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Plav se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?