Lázně Karlova Studánka
Lázně Karlova Studánka je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Úvalno?
Horské lázně Karlova Studánka jsou lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Bruntál |
| Správní obvod: | Krnov |
| GPS souřadnice: | 50.047154N, 17.744738E |
| Nadmořská výška: | 325 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1238 (788 let) |
| Katastrální výměra: | 1 476 ha |
| Počet obyvatel: | 990 |
| PSČ: | 793 91 |
| Adresa URL: | www.uvalno.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Úvalno: 17 km
Poslední data: 9.1.2026 16:00
Umístění: 265 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Vodní nádrž Slezská Harta je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Úvalno?
Vodní nádrž Slezská Harta byla vybudována v letech 1987–1997 na řece Moravici u osady Slezská Harta. Kromě zásobování Ostravska pitnou vodou slouží také jako ochrana před povodněmi. Nabízí i pestré rekreační využití.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Krnov jsou: Jiří (1 215x), Petr (1 120x), Jan (1 051x), Jana (982x), Marie (913x), Josef (757x), Tomáš (727x), Pavel (709x), Anna (684x), Miroslav (667x), Jaroslav (632x), Martin (611x), Zdeněk (564x), Lenka (481x), Eva (445x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Krnov jsou: Nováková (108x), Novák (108x), Kotlár (87x), Němec (83x), Němcová (81x), Kotlárová (79x), Holubová (70x), Sedláčková (69x), Válek (66x), Holub (59x), Válková (58x), Sedláček (58x), Svobodová (53x), Svoboda (53x), Petrová (53x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Úvalno se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Vladan a ve správním obvodu obce Krnov se toto jméno vyskytuje přibližně 12x?