Název obce Žabovřesky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Žabovřesky v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Jihomoravský: 1x.
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | České Budějovice |
Správní obvod: | České Budějovice |
GPS souřadnice: | 49.002803N, 14.334857E |
Nadmořská výška: | 394 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1334 (691 let) |
Katastrální výměra: | 1 184 ha |
Počet obyvatel: | 439 |
PSČ: | 373 41 |
Adresa URL: | www.obeczabovresky.cz/ |
Části obce Žabovřesky: Dehtáře
Vzdálenost meteostanice od obce Žabovřesky: 7 km
Poslední data: 29.4.2025 17:10
Umístění: 425 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Žabovřesky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Žabovřesky v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Jihomoravský: 1x.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 107 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Robert a ve správním obvodu obce České Budějovice se toto jméno vyskytuje přibližně 330x?
Nejčastější jména ve správním obvodu České Budějovice jsou: Jan (5 697x), Marie (5 514x), Jiří (4 565x), Jana (4 444x), Petr (4 094x), Josef (3 302x), Pavel (3 297x), Václav (3 010x), Martin (2 782x), František (2 777x), Tomáš (2 564x), Jaroslav (2 443x), Miroslav (2 313x), Eva (2 285x), Hana (2 261x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Klášter dominikánů České Budějovice je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Žabovřesky?
Bývalý dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie se nachází v Českých Budějovicích na severozápadě historického centra města mezi Českou ulicí, slepým ramenem Malše a Piaristickým náměstím.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu České Budějovice jsou: Dvořáková (641x), Dvořák (623x), Nováková (600x), Novák (574x), Novotná (507x), Novotný (498x), Svobodová (302x), Svoboda (283x), Kadlecová (270x), Kadlec (267x), Kolářová (262x), Kučerová (258x), Zemanová (255x), Marková (253x), Marek (242x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.