Ocenění obce Hrušovany
Ocenění obce Hrušovany v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2009 – zlatá stuha (vítěz krajského kola) ![]()
2000 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí ![]()

| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Chomutov |
| Správní obvod: | Chomutov |
| GPS souřadnice: | 50.387253N, 13.498357E |
| Nadmořská výška: | 300 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1209 (817 let) |
| Katastrální výměra: | 1 257 ha |
| Počet obyvatel: | 512 |
| PSČ: | 431 43 |
| Adresa URL: | www.obec-hrusovany.cz |
Krajské výsledky
2009 – zlatá stuha (vítěz krajského kola) ![]()
2000 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí ![]()
Vzdálenost meteostanice od obce Hrušovany: 7 km
Poslední data: 26.3.2026 01:20
Umístění: 230 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Archeoskanzen Březno u Loun je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Hrušovany?
Archeoskanzen Březno u Loun je muzeum v přírodě, nacházející se na významné archeologické lokalitě. Jsou zde k vidění repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů
Název obce Hrušovany se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Emanuel a ve správním obvodu obce Chomutov se toto jméno vyskytuje přibližně 10x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chomutov jsou: Novák (262x), Nováková (245x), Novotný (195x), Svobodová (180x), Novotná (179x), Svoboda (163x), Dvořák (162x), Dvořáková (160x), Kučerová (159x), Kučera (158x), Černá (150x), Černý (147x), Čermáková (129x), Jelínek (121x), Procházková (116x)?
Nejčastější jména ve správním obvodu Chomutov jsou: Jan (2 313x), Jiří (2 265x), Petr (2 135x), Jana (1 973x), Josef (1 608x), Pavel (1 572x), Martin (1 544x), Marie (1 517x), Jaroslav (1 497x), Miroslav (1 414x), Tomáš (1 292x), Eva (1 210x), Václav (1 095x), Hana (1 077x), Anna (1 024x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.