Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Vyškov |
Správní obvod: | Bučovice |
GPS souřadnice: | 49.149302N, 17.003881E |
Nadmořská výška: | 230 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1322 (703 let) |
Katastrální výměra: | 4 296 ha |
Počet obyvatel: | 6 554 |
PSČ: | 685 01 |
Adresa URL: | www.bucovice.cz |
Části obce Bučovice: Černčín, Kloboučky, Marefy, Vícemilice
Vzdálenost meteostanice od obce Bučovice: 8 km
Poslední data: 18.9.2025 08:00
Umístění: 266 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Bučovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Bučovice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Archeoskanzen Modrá je ve vzdušné vzdálenosti 30 km od obce Bučovice?
Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází na okraji vesnice Modrá v okrese Uherské Hradiště na silnici Staré Město – Velehrad. Jedná se archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Vyškov s 19 744 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 14 km?
Společenským centrem celého regionu je město Vyškov. Město má tyto části: Brňany, Dědice, Hamiltony, Křečkovice, Lhota, Nosálovice, Nouzka, Opatovice, Pařezovice, Pazderna, Rychtářov, Vyškov-Město, Vyškov-Předměstí, Zouvalka.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Bučovice jsou: Hanák (91x), Hanáková (84x), Vránová (71x), Svoboda (69x), Pospíšilová (68x), Vrána (63x), Pospíšil (61x), Novák (58x), Machálek (56x), Svobodová (54x), Hálová (54x), Nováková (51x), Hála (51x), Rotreklová (50x), Rotrekl (47x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Bučovice se toto jméno vyskytuje přibližně 10x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Bučovice jsou: Marie (495x), Jan (469x), Jiří (431x), Jana (416x), Josef (397x), Petr (376x), Pavel (312x), Martin (267x), Zdeněk (266x), Jaroslav (266x), František (250x), Miroslav (245x), Hana (225x), Tomáš (224x), Eva (217x)?