Hornický skanzen Stříbro
Hornický skanzen Stříbro je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Honezovice?
Hornický skanzen s venkovní expozicí důlní techniky ve Stříbře pod Křížovým vrchem.

| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Plzeň-jih |
| Správní obvod: | Stod |
| GPS souřadnice: | 49.638208N, 13.062553E |
| Nadmořská výška: | 390 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1115 (911 let) |
| Katastrální výměra: | 1 801 ha |
| Počet obyvatel: | 272 |
| PSČ: | 333 01 |
| Adresa URL: | www.honezovice.cz |
Části obce Honezovice: Hradišťany
Vzdálenost meteostanice od obce Honezovice: 7 km
Poslední data: 18.1.2026 23:30
Umístění: 480 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Hrad a zámek Horšovský Týn je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Honezovice?
Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným objektům v ČR, nachází se v historickém centru města. Je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 1995 byl zapsán na seznam národních kulturních památek.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Vladislav a ve správním obvodu obce Stod se toto jméno vyskytuje přibližně 32x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Stod jsou: Josef (771x), Václav (715x), Jan (711x), Marie (623x), Jiří (587x), Jana (580x), Petr (574x), Anna (449x), Pavel (434x), Jaroslav (420x), Miroslav (382x), Martin (378x), Karel (369x), Tomáš (355x), Hana (308x)?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 25 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Název obce Honezovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Stod jsou: Černá (74x), Černý (67x), Poslední (66x), Fišer (44x), Procházka (39x), Hájek (39x), Tomanová (38x), Novák (38x), Král (38x), Fišerová (38x), Malý (35x), Bláhová (35x), Procházková (34x), Pavlík (34x), Mašková (34x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?