Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Uherské Hradiště |
Správní obvod: | Uherské Hradiště |
GPS souřadnice: | 49.084270N, 17.369827E |
Nadmořská výška: | 219 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1220 (803 let) |
Katastrální výměra: | 583 ha |
Počet obyvatel: | 1 123 |
PSČ: | 687 07 |
Adresa URL: | www.tupesy.cz |
Facebook: | www.facebook.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Tupesy: 14 km
Poslední data: 9.12.2023 09:00
Umístění: 167 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 26.3.2021 žilo ve Zlínském kraji 564 331 obyvatel, z toho 277 146 mužů a 287 185 žen?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Přehrada Luhačovice je ve vzdušné vzdálenosti 30 km od obce Tupesy?
Vodní nádrž sloužící vodohospodářským a rekreačním účelům byla postavena na Luhačovickém potoce v roce 1930. Na přehradě zaujme zajímavě řešená kamenná vpusť. Její zemní sypaná hráz dosahuje výšky 22 m a 249 m délky v koruně.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Archeoskanzen Modrá je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Tupesy?
Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází na okraji vesnice Modrá v okrese Uherské Hradiště na silnici Staré Město – Velehrad. Jedná se archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy.
Název obce Tupesy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Tupesy v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Pardubický: 1x, Zlínský: 1x.