Obecní znak
Základní informace
Kraj:Moravskoslezský
Okres:Frýdek-Místek
Správní obvod:Jablunkov
GPS souřadnice:49.576717N, 18.764583E
Nadmořská výška:386 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1435 (591 let)
Katastrální výměra:1 039 ha
Počet obyvatel:5 216
PSČ:739 91
Adresa URL:www.jablunkov.cz

Sportovní možnosti Jablunkov

V létě mohou návštěvníci absolvovat turistické trasy pro pěší i cykloturisty, navštívit koupaliště s toboganem v Jablunkově nebo bazény a sportovní hřiště v okolních rekreačních zařízeních. V zimě je možnost lyžování – vleky na Bahenci, na Velkém Polomu, na Skalce, na Kozubové, v Dolní i Horní Lomné, v Mostech u Jablunkova a v Hrádku.

Reklama

V okolí obce Jablunkov se také nachází

Bocanovice

Bocanovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 2 km (JZ)
Počet obyvatel: 498

/
Bukovec

Bukovec

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (JV)
Počet obyvatel: 1 389

/
Bystřice

Bystřice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 5 309

/
Dolní Lomná

Dolní Lomná

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (JZ)
Počet obyvatel: 928

/
Hrádek

Hrádek

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 905

/
Hrčava

Hrčava

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (JV)
Počet obyvatel: 236

/
Karpentná

Karpentná

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Košařiska

Košařiska

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (Z)
Počet obyvatel: 372

/
Milíkov

Milíkov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (Z)
Počet obyvatel: 1 311

/
Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 3 697

/
Návsí

Návsí

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 1 km (S)
Počet obyvatel: 3 900

/
Nýdek

Nýdek

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 2 052

/
Písečná

Písečná

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 2 km (V)
Počet obyvatel: 1 056

/
Písek

Písek

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (JV)
Počet obyvatel: 1 886

/
Tyra

Tyra

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/ / / / / / / / / / /
Ostrý (1044 m)

Ostrý (1044 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (Z)

/ / / / / / / / /
Ropice (1083 m)

Ropice (1083 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 13 km (Z)

/ /
Ski areál Řeka

Ski areál Řeka

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 14 km (Z)

/ / /
Zámek Ropice

Zámek Ropice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 18 km (SZ)

/ /
Zámek Hnojník

Zámek Hnojník

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 20 km (SZ)


Reklama
Víte že?

Singletrails Bílá

Singletrails Bílá je ve vzdušné vzdálenosti 27 km od obce Jablunkov?

Single traily Bílá se nachází v Beskydech nedaleko slovenských hranic. Středisko disponuje menší restaurací a lanovkou.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je ve vzdušné vzdálenosti 44 km od obce Jablunkov?

Dvoupalácový hrad s věží vznikl nad soutokem Ostravice a Lučiny ve Slezské Ostravě, v letech 1534–1548 byl přebudován na renesanční zámek.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Kozubová (981 m)

Kozubová (981 m) je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Jablunkov?

Kozubová je hora, kterou najdeme zhruba 7 km západně od Jablunkova, v povodí Olše.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejčastější jména ve správním obvodu Jablunkov jsou: Anna (946x), Jan (840x), Marie (546x), Petr (513x), Josef (501x), Jana (500x), Tomáš (402x), Helena (399x), Pavel (367x), Martin (350x), Jiří (309x), Miroslav (297x), David (289x), Eva (265x), Jakub (263x)?

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 74 km od obce Jablunkov?

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod

Světové Muzeum a Knihovna Bible Jablunkov

Světové Muzeum a Knihovna Bible v obci Jablunkov sídlí v budově starého kláštera alžbětinek a vedle něj se nachází kaple Svaté Rodiny.

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Jablunkov snížil o 450?

Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

Název obce Jablunkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jablunkov jsou: Sikora (692x), Sikorová (639x), Byrtus (274x), Byrtusová (249x), Szotkowski (209x), Szotkowská (202x), Kantor (178x), Martynková (177x), Martynek (175x), Kufa (167x), Kantorová (166x), Szkanderová (163x), Szkandera (157x), Kufová (154x), Bojko (142x)?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Třinec

Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Třinec s 33 221 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 13 km?

Město Třinec se nachází ve východní části Slezska, v malebném podhorském prostředí.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Dnes má svátek Valdemar a ve správním obvodu obce Jablunkov se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?

Reklama