Lázně Bělohrad
Lázně Bělohrad je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Benešov u Semil?
V Lázních Bělohradě poskytují lázeňskou péči klientům z Česka i okolních států více než sto let.
Kraj: | Liberecký |
Okres: | Semily |
Správní obvod: | Semily |
GPS souřadnice: | 50.603159N, 15.368371E |
Nadmořská výška: | 352 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1411 (614 let) |
Katastrální výměra: | 539 ha |
Počet obyvatel: | 860 |
PSČ: | 512 06 |
Adresa URL: | www.benesovusemil.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Benešov u Semil: 16 km
Poslední data: 20.8.2025 08:50
Umístění: 511 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 88 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Semily jsou: Novotný (138x), Novotná (113x), Nosek (86x), Nosková (83x), Nováková (74x), Stránská (71x), Novák (68x), Dolenská (67x), Dolenský (65x), Stránský (64x), Janata (63x), Malý (62x), Kučerová (62x), Zajíc (57x), Vojtíšek (56x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Bernard a ve správním obvodu obce Semily se toto jméno nevyskytuje?
Zámek Hrubá Skála je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Benešov u Semil?
Zámek Hrubá Skála se tyčí na skupině skalních věží nad údolím říčky Libuňky, nacházejících se 6 km na jihovýchod od města Turnov, ve středu oblasti Český ráj. V současné době je romantický zámek Hrubá Skála stylovým hotelem s restaurací.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Semily jsou: Jiří (934x), Jan (703x), Jana (689x), Josef (572x), Petr (567x), Jaroslav (562x), Martin (477x), Pavel (475x), Marie (450x), Hana (438x), Tomáš (435x), Miroslav (411x), Eva (410x), Zdeněk (390x), Věra (373x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Libereckém kraji 449 261 obyvatel?
Název obce Benešov u Semil se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Libereckém kraji je vrchol Kotel v Krkonoších (1 435 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Smědá (208 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území ČR.