Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Karviná |
| Správní obvod: | Orlová |
| GPS souřadnice: | 49.898759N, 18.428154E |
| Nadmořská výška: | 202 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1305 (721 let) |
| Katastrální výměra: | 2 487 ha |
| Počet obyvatel: | 5 388 |
| PSČ: | 735 53 |
| Adresa URL: | www.dolnilutyne.org |
Části obce Dolní Lutyně: Věřňovice
Dřevěný kostel Nanebevstoupení Páně v Dolních Marklovicích
Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 10 km (V)
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Zikmund a ve správním obvodu obce Orlová se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Dolní Lutyně se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Havířov s 67 362 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 13 km?
Město Havířov leží na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti, v poloviční vzdálenosti mezi Ostravou a pohraničním městem Český Těšín. Místními částmi jsou Bludovice, Dolní Datyně, Dolní Suchá, Město, Podlesí, Prostřední Suchá, Šumbark a Životice
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Orlová jsou: Novák (68x), Nováková (66x), Sikorová (63x), Sikora (58x), Žigová (50x), Káňová (47x), Ferko (47x), Křístková (46x), Konečný (46x), Makulová (45x), Horváth (44x), Makula (42x), Kolářová (42x), Kalok (41x), Adamčík (39x)?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Arboretum Frýdek-Místek je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Dolní Lutyně?
Arboretum vzniklo na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice ve Frýdku-Místku. K vidění jsou celoročně kvetoucí záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami, bahenní rostliny, bylinky a léčivky,
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Orlová jsou: Petr (1 042x), Jan (965x), Jiří (903x), Jana (812x), Tomáš (752x), Martin (715x), Pavel (614x), Marie (609x), Anna (580x), Miroslav (568x), Kateřina (532x), Eva (509x), Jaroslav (498x), Lukáš (492x), David (467x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.